II Liceum Ogólnokształcące z BJN
szkola@lozbjn.pdt.pl

Wydarzenia rok szkolny 2008/2009

Zakończenie roku szkolnego 2008/2009 [ zdjęcia ]

Piotr Pugacz kl. II A został finalistą etapu centralnego XXIV Olimpiady Wiedzy Ekologicznej w Warcinie, 6.06.2009r.

Konkurs "Poznaj Białoruś" - Centrum Kultury Białoruskiej
w Białymstoku, 5.05.2009 [ więcej na ten temat ]

Flaga państwowa od szefa BBN - 4 maja 2009 !

Z okazji obchodów Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, 2 maja 2009r., minister Aleksander Szczygło przesłał flagi państwowe wraz z listami gratulacyjnymi na ręce dyrektorów wyróżniających się szkół.
[ więcej ] [ list gratulacyjny] [ BBN ]

Maturę - czas zacząć! - 4 maja 2009, godz. 9.00 język polski!

Serdecznie zapraszamy na uroczystości Święta Konstytucji 3 Maja
[ plakat ]
Zakończenie nauki w klasach trzecich – 24.04.2009 [ zdjęcia ]

Julianna Dorosz z kl. II C - została laureatką I miejsca w kraju XL Olimpiady Języka Rosyjskiego!  Gratulujemy!

Piotr Pugacz z kl. II A został laureatem II miejsca XXIV Olimpiady Wiedzy Ekologicznej 2009 -  Etap wojewódzki. Gratulujemy!

Pan Bogusław Deptuła – Przewodniczący Wojewódzkiego Komitetu Olimpiady Wiedzy Ekologicznej wręcza nagrodę laureatowi II miejsca Piotrowi Pugaczowi, źródło: Wrota Podlasia, KMru [ więcej ]

"Lawa" najlepsza!
28 marca w Zespole Szkół Mechanicznych w Łapach odbył się III Konkurs Gazetek Szkolnych Województwa Podlaskiego "Po prostu piszemy". Nasza "Lawa" zajęła I miejsce i zdobyła nagrodę publiczności "VOX POPULI"

ДЗЕНЬ ВОЛІ,
25 САКАВІКА 2009 ГОДА

Program:
- godz. 8.00 - 9.00 Międzynarodowe dyktando z języka białoruskiego
ІІ AГУЛЬНАНАЦЫЯНАЛЬНАЯ БЕЛАРУСКАЯ ДЫКТОЎКА У ІІ АГУЛЬНААДУКАЦЫЙНЫМ ЛІЦЭІ З БЕЛАРУСКАЙ МОВАЙ НАВУЧАННЯ ІМЯ БРАНІСЛАВА ТАРАШКЕВІЧА У БЕЛЬСУ ПАДЛЯШСКІМ
[ Tekst dla nastaunikau ] [ kartki vuczniau ] [ zdjęcia ]
- godz. 9.00 – 11.00 Turniej klas I [ zdjęcia ] [ zdjęcia ]

- godz. 9.00 - 12.00 Prezentacja potraw białoruskich - klasy II

- godz. 12.00 Turniej w II LO z DNJB w Hajnówce [ zdjęcia ]
- godz. 18.00 Obchody 91 rocznicy proklamowania Białoruskiej Republiki Narodowej - Białystok klub Fama (ul. Legionowa)
[ zdjęcia ]

W programie między innymi pokaz filmu dokumentalnego telewizji Biełsat mówiącego o Powstaniu Słuckim oraz koncert barda Zmiciera Bartosika z Mińska.

Laureaci Olimpiady Języka Białoruskiego LOzBJN,12.03.2009r.

Rozkład zajęć: [ pobierz ]

Uroczystość z okazji sukcesu II LO z BJN w XI Ogólnopolskim Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych, 21.01.2009r. [ zdjęcia ]

Przemówienie dyrektora II LO z BJN

This div will be replaced

Przemówienie Jerzego Kiszkiela Podlaskiego Kuratora Oświaty

Przemówienie starosty bielskiego Sławomira Jerzego Snarskiego

W uroczystości udział wzięli: Jerzy Kiszkiel Podlaski Kurator Oświaty, Elżbieta Kamińska starszy wizytator, starosta bielski Sławomir Jerzy Snarski, wicestarosta Piotr Bożko, naczelnik Wydziału Oświaty i Kultury Starostwa Powiatowego Anatol Grzegorz Tymiński, dyrektor Zespołu Szkół z DNJB Bazyli Leszczyński, Przewodniczący Rady Rodziców II LO z BJN Michał Górski, uczniowie, rodzice i nauczyciele.

II LO z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim laureatem XII miejsca w XI Ogólnopolskim Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych, 07.01.2008
[ zdjęcia z uroczystości ]

Już po raz 11. ogłaszono wyniki Ogólnopolskiego Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych Perspektyw i Rzeczpospolitej. Najlepsze szkoły w Polsce wybierane są na podstawie reprezentacji uczniów w olimpiadach przedmiotowych. Sukcesy szkół mierzone są proporcjonalnie do liczby uczniów. Szkoły w rankingu oceniane są na podstawie jakości pracy z uczniem zdolnym.

Uroczystość zaczęła się od wywołania szkół, które zajęły pierwsze miejsce w rankingach wojewódzkich. Potem piętnastu najlepszych, odliczając od 15. miejsca do 1.

Nasza szkoła uplasowała się na II miejscu w województwie podlaskim !!!

Pełne wyniki Ogólnopolskiego Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych  Perspektyw i Rzeczpospolitej [ zobacz ]

Wielki finał na UW  [ zobacz ]