Pracownia Kompetencji Cyfrowych - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim

Pracownia Kompetencji Cyfrowych
piątek, 8 marca 2024 roku

Aleksandra Proniewicka i Aleksandra Nowicka - autorki zwycięskiej grafiki prezentują swoją pracą. Fot. Sławomir Niedźwiecki

Z przyjemnością prezentujemy nagrodę za zwycięstwo w konkursie „Pracownia Kompetencji Cyfrowych". Przypominamy, że nasza szkoła została laureatem konkursu i w nagrodę otrzymaliśmy Mobilną Pracownię Komputerową (MPK), która obejmuje: 16 laptopów wraz z systemem operacyjnym i oprogramowaniem NetSupport School umożliwiającym zarządzanie przez nauczyciela pracami uczniów, przenośną szafą do przechowywania i ładowania laptopów oraz interaktywny monitor ze stojakiem. Wartość całego zestawu Mobilnej Pracowni Komputerowej wynosi: 44 243,10 zł.

W konkursie liczyły się: zaangażowanie uczniów i nauczycieli, pomysłowość i wiedza o bezpieczeństwie w sieci. Należało zrealizować moduł kursu Bezpieczni w sieci „Cyberzagrożenia. Nie wpadnij w sieć przestępcy”, a później wymyślić i wysłać hasło kampanii w mediach społecznościowych wraz z przykładowym postem odnoszącym się do cyberzagrożeń i sposobów ochrony przed cyberatakami.

Należy podkreślić, że nie byłoby zwycięstwa bez zaangażowania wszystkich uczniów naszej szkoły, którzy w ponad 90 % zrealizowali moduł szkoleniowy „Cyberzagrożenia. Autorką grafiki jest Aleksandra Proniewicka, kl. IVa, a ostateczną wersję postu stworzyła  Aleksandra Nowicka, z kl. IVb.

Osobą odpowiedzialną za projekt w II LO z BJN  jest Sławomir Niedźwiecki.

Fot. Sławomir Niedźwiecki