Prezentacje edukacyjno-doradcze „Uczelnie w powiecie” - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim

Prezentacje edukacyjno-doradcze „Uczelnie w powiecie”
środa, 21 lutego 2024 roku
Kategoria: Komunikaty

20 lutego br. uczniowie klas IVa i IV bc wzięli udział w prezentacjach edukacyjno-doradczych „Uczelnie w powiecie”. Wydarzenie odbyło się w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Bielsku Podlaskim. Patronat nad imprezą objął m.in. starosta bielski Sławomir Jerzy Snarski.

„Uczelnie w powiecie” to wydarzenie edukacyjno-informacyjne adresowane do maturzystów i uczniów szkół ponadpodstawowych. Jego organizatorem jest dwutygodnik „Wieści Podlaskie”. Jest to świetna okazja do rozmowy z młodymi ludźmi, którzy szukają uczelni i kierunku studiów, który będzie odpowiadał ich zainteresowaniom. Przyszli studenci mogą się dowiedzieć wielu przydatnych rzeczy, m.in.

• jak zwiększyć swoje szanse dostania się na wymarzony kierunek,
  • jakie oferty mają uczelnie w regionie,
  • co do zaoferowania mają szkoły prócz przedmiotów obowiązkowych.

„Uczelnie w powiecie”  To także szansa na przekonanie jeszcze niezdecydowanych do wyboru takiej czy innej ścieżki swojej kariery.

Burmistrz Miasta Jarosław Borowski ufundował puchar dla uczelni z najciekawszą ofertą edukacyjną. W tym roku otrzymała go Akademia Wojsk Lądowych z Wrocławia – oferująca studia m.in. cywilne, wojskowe i medyczne.