Bezpieczni w sieci - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim

Bezpieczni w sieci
poniedziałek, 19 lutego 2024 roku
Kategoria: Komunikaty

W roku szkolnym 2023/2024 nasza szkoła uczestniczy w projekcie „Bezpieczni w sieci”. W projekcie bierze udział 189 uczniów z klas I, II, III. Obraz przedstawia aktualne postępy uczniów.

Bezpieczni w sieci to projekt edukacyjny adresowany do nauczycieli oraz uczniów ponadpodstawowych. Jego celem jest wspieranie pedagogów, a także młodzieży w podnoszeniu kompetencji cyfrowych z zakresu bezpieczeństwa w sieci. Projekt realizuje NASK – Państwowy Instytut Badawczy w ramach programu Ogólnopolska Sieć Edukacyjna.

W ramach projektu uczniowie otrzymali dostęp do bezpłatnej platformy zawierającej kursy dla uczniów i nauczycieli. Dzięki nim zdobywają wiedzę na temat aktualnych zagadnień z obszaru bezpieczeństwa w internecie, m.in.: prywatności w sieci, cyberprzemocy, nielegalnych i szkodliwych treści, fałszywych informacji. Platforma umożliwia także zarządzanie klasą i śledzenie postępów uczniów biorących udział w projekcie.

Bezpieczni w sieci to nie tylko kursy e-learningowe. To również poradniki zawierające scenariusze zajęć powiązane tematycznie z kursami oraz z dodatkowych materiałów edukacyjnych, które zostały przygotowane w ramach projektu.

Opiekunem projektu w II LO z BJN jest Slawomir Niedźwiecki