Stypendia Marszałka Województwa Podlaskiego dla artystycznie uzdolnionych uczniów - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim

sobota, 10 lutego 2024 roku

9 lutego bieżącego roku w Operze i Filharmonii Podlaskiej odbyło się uroczyste wręczenie stypendium Marszałka Województwa Podlaskiego dla artystycznie uzdolnionych uczniów. Stypendium jest wypłacane przez rok, miesięcznie 250 złotych.

Gospodarzem uroczystości był marszałek Artur Kosicki. Zwracając się do młodych ludzi mówił: „Jesteście przyszłością tego regionu i my, jako zarząd, powinniśmy stwarzać wam szansę, żebyście mogli być drugą Kayah, Adamem Woronowiczem, czy IzabeląSkorupco. I to wam obiecuję. Będziemy was wspierać. Tylko was proszę o jedno – zostańcie tu.”
Wśród wyróżnionych stypendystów było pięciu uczniów II Liceum Ogólnokształcącego z Białoruskim Językiem Nauczania im. Br. Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim. Byli to:
  • Justyna Jaroszewicz klasa IIIb
  • Aleksandra Proniewicka klasa IVa