Eliminacje okręgowe VIII edycji Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim

Eliminacje okręgowe VIII edycji Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności
niedziela, 17 grudnia 2023 roku

15 grudnia, w Międzynarodowej Akademii Nauk Stosowanych w Łomży, odbyły się eliminacje okręgowe VIII edycji Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności. Naszą szkołę reprezentowali: Bartosz Dąbrowski /IIIc/, Rafał Moroz /Ia/, Igor Orzechowski /Ic/, Bartłomiej Tomczuk /IIb/ i Michał Szumski /IIa/.

Jak możemy przeczytać na profilu Olimpiady, jej „celem jest propagowanie wiedzy w zakresie nauk o bezpieczeństwie i nauk o obronności, kreowanie postaw patriotycznych, krzewieniezrozumienia i tolerancji wobec drugiego człowieka. Pragniemy – rozwijając wiedzę akademicką i kreując kompetencje społeczne – wpływać na kształtowanie Polski bezpiecznej, Polski szanującej swoje tradycje, Polski przyjaznej wobec innych”. Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem „Unia Europejska w systemie bezpieczeństwa międzynarodowego”. Olimpiada uzyskała Patronat Honorowy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.
Po przeprowadzonym teście okazało się, że:
  • I miejsce zajął Igor Orzechowski,
  • III miejsce zdobył Rafał Moroz,
wśród laureatów zakwalifikowanych do etapu centralnego znaleźli się również Bartłomiej Tomczuk i Michał Szumski. Gratulujemy!
Opiekunowie uczniów to:
mgr Alina Parfieniuk, mgr Aleksandra Ostapczuk i mgr Włodzimierz Wawulski.