Wizyta Swiatłany Cichanouskaj w II Liceum Ogólnokształcącym z Białoruskim Językiem Nauczania im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim

sobota, 15 lipca 2023 roku
Kategoria: Komunikaty

15 lipca br. na zaproszenie mniejszości białoruskiej wizytę w Naszej Szkole złożyła Swiatłana Cichanouska, która po wizycie w Muzeum Małej Ojczyzny w Studziwodach odwiedziła II LO z BJN i Szkołę Podstawową nr 3 w Bielsku Podlaskim. Spotkanie dotyczyło problemów mniejszości białoruskiej w Polsce oraz sytuacji na Białorusi.

Swiatłana Cichanouska była kandydatką w wyborach prezydenckich na Białorusi 9 sierpnia 2020r. i cieszyła się w nich dużym poparciem społecznym. Mimo tego, według oficjalnych wyników uzyskała zaledwie 10,1 proc. głosów, a jako zwycięzcę ogłoszono rządzącego od 1994 roku prezydenta Alaksandra Łukaszenkę z wynikiem 80,1 proc.

Fot. Sławomir Niedźwiecki