Bielskie Igrzyska Dzieci w Lekkoatletyce im. E. Bedeniczuka. - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim

Bielskie Igrzyska Dzieci w Lekkoatletyce im. E. Bedeniczuka.
piątek, 16 czerwca 2023 roku
Kategoria: Sport

16 czerwca Szkoła Podstawowa nr 3 z Dodatkową Nauką Języka Białoruskiego im. Jarosława Kostycewicza zorganizowała Bielskie Igrzyska Dzieci w Lekkoatletyce im. Eugeniusza Bedeniczuka.

Celem zawodów było promowanie aktywnego spędzenia czasu oraz rywalizacji sportowej wśród uczniów bielskich szkół podstawowych oraz uczczenie pamięci p. Eugeniusza Bedeniczuka, olimpijczyka z Barcelony /1992/, reprezentanta Polski w trójskoku, nauczyciela II LO im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim i szanowanego mieszkańca naszego miasta. Do rywalizacji o tytuły najlepszych młodych lekkoatletów w naszej społeczności przystąpiły reprezentacje wszystkich bielskich szkół podstawowych /rocznik 2010 i młodsi/. Współzawodnictwo młodych adeptów ,,Królowej Sportu" stało na wysokim poziomie. Fundatorem pięknych drewnianych medali była bielska firma ,,ROMAN" wykonująca najlepsze konstrukcje stalowe i drewniane w regionie.

Nagrody rzeczowe ufundował również bank Pekao SA w Bielsku Podlaskim. Podziękowania należą się również p. Ewelinie Malinowskiej z klubu fitness ,,Spartacus" za przeprowadzenie profesjonalnej rozgrzewki wszystkim lekkoatletom. Igrzyska zaszczycili goście honorowi: burmistrz miasta Bielsk Podlaski p. Jarosław Borowski, dyrektor II LO im. Bronisława Taraszkiewicza p. Andrzej Stepaniuk, małżonka śp. E. Bedeniczuka p. Urszula Bedeniczuk, siostra ,,w/w" p. Irena Gawryluk, Marcin Dudek-członek zarządu Podlaskiej Federacji Sportu, zięć śp. E. Bedeniczuka oraz p. Roman Karpiński szef firmy ,,Roman" i przyjaciel p. Gienka. Mamy nadzieję, że Igrzyska będą imprezą cykliczną i spotkamy się znowu za rok.

Więcej informacji i wyniki na stronie Trojka Bielsk Podlaski