Dni Otwarte Szkoły 04-04-2023 - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim

Dni Otwarte Szkoły 04-04-2023
wtorek, 4 kwietnia 2023 roku
Kategoria: Uroczystości

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 zmierzają przez Park Królowej Heleny na Dni Otwarte w naszym liceum.  Zwracamy uwagę, że nasza szkoła położona jest w samym centrum miasta, w pięknym Parku Królowej Heleny. W otoczeniu szkoły, przy zbiegu ulic Zamkowej i Poniatowskiego znajduje się nowy Street Workout Park. Położenie szkoły sprawia, że nauka w naszym liceum może być jeszcze bardziej atrakcyjna. Fot. Sławomir Niedźwiecki.

4 kwietnia ośmioklasiści kolejnych szkół podstawowych odwiedzili naszą szkołę w ramach dni otwartych.  Uczniowie mogli zobaczyć m.in. jak wygląda nasza nowa hala sportowa, nowa pracownia komputerowa, poznać nauczycieli, porozmawiać z uczniami, zapoznać się z  bogatą ofertą edukacyjną i wziąć udział w różnych zajęciach. W dalszej części artykułu można obejrzeć zdjęcia z wydarzenia i zapoznać się z atutami liceum.

Atuty szkoły:

• Uczniowie  II LO z BJN należą do najlepszych uczniów województwa podlaskiego. Uczestniczą i zdobywają nagrody w ciekawych i wartościowych projektach edukacyjnych. Jako laureaci konkursów i olimpiad otrzymują nie tylko nagrody rzeczowe, ale przede wszystkim uzyskują indeksy uczelni wyższych.
  •  Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące z Białoruskim Językiem Nauczania im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2023 i przysługuje mu tytuł „Brązowej Szkoły 2023”.
  • II LO z BJN posiada certyfikat „Wiarygodna Szkoła” w kategorii Liceum  Ogólnokształcące. Certyfikat przyznawany jest szkołom, które reprezentują właściwy poziom edukacyjny i wychowawczy oraz zapewniają odpowiednie bezpieczeństwo swoim uczniom. Jest potwierdzeniem właściwych standardów funkcjonowania szkoły.
  • Uczniowie liceum mogą poszczycić się najlepszym wynikiem maturalnym w szkołach prowadzonych przez Powiat Bielski. Średnia zdawalność w II LOzBJN to 90%.
  • W II LO z BJN wdrożono usługę OFFICE 365, a do edukacji zdalnej wykorzystywana jest platforma MS TEAMS.
  • W roku szk. 2022/2023 nasza szkoła zwyciężyła w konkursie „PROJEKT: SZKOŁA!” organizowanym przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej w ramach akcji edukacyjnej „Lekcja o Funduszach Europejskich VII”. Za zwycięstwo w konkursie szkoła otrzymała monitor interaktywny Avtek TS Lite 65” z uchwytem ściennym i głośnikiem AvtekSoundbar 2.1 ver. 2 o wartości 8500,00 zł brutto.
  • Uczniowie liceum zdobywają certyfikaty IT-SZKOŁA w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych i cyberbezpieczeństwa w programie Naukowej Akademickiej Sieci Komputerowej.
  • W szkole funkcjonuje jedyna w regionie Akademia Lokalna w programie Cisco Networking Academy, w ramach której uczniowie uczestniczą w zajęciach specjalistycznych z systemów i sieci komputerowych CISCO. Szkoła pomaga uczniom w zdobyciu międzynarodowych certyfikatów, które potwierdzają ich umiejętności i ułatwiają podjęcie pracy w branży IT.
  • Szkoła znana jest z tego, że uczniowie bardzo chętnie angażują się w różne akcje
    o charakterze non profit i aktywnie wspierają ideę wolontariatu.
  • Uczniowie II LO z BJN biorą udział w  szkoleniach z praktycznej wiedzy na temat przedsiębiorczości i kreowania własnej aktywności zawodowej.
  • Szkoła jest przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.
  • Liceum zwyciężyło w konkursie "Praca organiczna 2.0". Nagrodą za I miejsce była wycieczka do Paryża.
  • W roku szkolnym 2021/2022 nasi uczniowie zwyciężyli w „Powiatowym konkursie z wiedzy prawnej”.
  • Podczas Gali Finałowej Ogólnopolskiej Olimpiady Zwolnieni z Teorii nasze uczennice z zespołem projektowym „Imigranci też chcą być…” zdobyły tytuły finalistek oraz nagrody brązowego i srebrnego wilka - za najlepszy projekt w szkole i na szczeblu wojewódzkim.
  • II LO z BJN  zwyciężyło w wojewódzkiej Olimpiadzie Wiedzy o HIV/AIDS
  • Nasi uczniowie zwyciężyli w  II edycji konkursu "Podlascy Żydzi". Prace konkursowe przedstawiały ślady dziedzictwa kulturowego obecności Żydów w sztetlach na Podlasiu, m.in. genezy ich osadnictwa, zachowanych lub niezachowanych budynków, cmentarzy, dzieł sztuki, elementów krajobrazu, przejawów kultury, życia codziennego i religijnego, czy aktywność społeczno-gospodarczą.
  • W roku szkolnym 2022/2023 uczennica II LOzBJN zdobyła I miejsce w ogólnopolskim konkursie #OBROŃCYNIEPODLEGŁEJ organizowanym przez Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.
  • Uczniowie  II LOzBJN osiągnęli ponadprzeciętny wynik w teście IT. IT Fitness Test jest największym i najbardziej kompleksowym testem kompetencji cyfrowych, który po raz pierwszy odbywał się jednocześnie na terenie czterech krajów: Czech, Polski, Słowacji i Węgier.
  • Nasz uczeń zdobył srebrny medal w Mistrzostwach Świata w armwrestlingu w kategorii "lewa ręka". Mistrzostwa odbyły się we Francji.
  • Uczeń II LO z BJN wywalczył złoty medal w Letnich Mistrzostwach Polski Juniorów w pływaniu stylem dowolnym na 100 metrów.
  • W roku szk. 2022/2023 została oddana do użytku nowa hala sportowa.
  • 15 października 2022r. minęło 15 lat funkcjonowania oficjalnej strony internetowej II LOzBJN w domenie www.lozbjn.edu.pl

Fot. Sławomir Niedźwiecki