Rozpoczęły się egzaminy maturalne - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim

Rozpoczęły się egzaminy maturalne
środa, 4 maja 2011 roku
Kategoria: Pozostałe

W dniu 4.05.2011 r. o godz. 9.00 145 uczniów naszego liceum przystąpiło do obowiązkowego pisemnego egzaminu z języka polskiego na poziomie podstawowym.
Rozpoczęcie tegorocznych matur przejdzie do historii z powodu nietypowej jak na tę porę roku aury. Zamiast wiosennej majowej pogody i kwitnących kasztanów maturzyści zostali zaskoczeni śniegiem i zimnem. Pozostaje mieć nadzieję, że nie będzie to miało negatywnego wpływu na wynik matury. W opinii uczniów matura z języka polskiego była średnio trudna, tematy wypracowań były w miarę dobre, ale pytania do tekstu już nie, były nieco skomplikowane i niezrozumiałe. Większość uczniów wybrała temat 2: „Analizując podane fragmenty powieści Zofii Nałkowskiej Granica, przedstaw obraz Justyny i jej związku z Zenonem w oczach różnych bohaterów powieści. W kontekście całej powieści wyjaśnij, jakie konsekwencje wynikają z zestawienia odmiennych spojrzeń na bohaterów i relacje między nimi.”

W czwartek - matura z matematyki, w piątek z języka angielskiego a przez resztę maja: matura z wybranych przez siebie przedmiotów. Wszystkim maturzystom życzymy połamania piór. Trzymamy za Was kciuki.

Fot. Sławomir Niedźwiecki