Eliminacje okręgowe "Olimpiady Solidarności. Dwie dekady historii". - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim

Eliminacje okręgowe "Olimpiady Solidarności. Dwie dekady historii".
środa, 11 marca 2015 roku

Dnia 10 marca 2015 roku w Urzędzie Marszałkowskim w Białymstoku odbyły się eliminacje okręgowe "Olimpiady  Solidarności. Dwie dekady historii". Jest to ogólnopolski konkurs historyczny adresowany do uczniów klas drugich szkół ponadgimnazjalnych. Pomysłodawcą i organizatorem inicjatywy jest Fundacja Centrum Solidarności z Gdańska.  Konkurs ma na celu upowszechnienie wiedzy historycznej przypadającej na dwie dekady (1970-1990), które są bardzo ważne z punktu widzenia historii Polski oraz Europy środkowo-wschodniej.

Naszą szkołe reprezentowali uczniowie Kamil Stiepaniuk /IIb/ oraz Paweł Zdrojkowski /IIc/. Osiągnęli wyróżniające wyniki. Ich opiekunem był Pan profesor Włodzimierz Wawulski.

upload/aktualnosci2014_2015/stiepaniuk.jpg