Powiat Bielski samorządowym liderem edukacji! - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim

Powiat Bielski samorządowym liderem edukacji!
wtorek, 26 marca 2024 roku
Kategoria: Komunikaty

Dziewiętnastego marca br. w Pałacu Młodzieży im. Aleksandra Kamińskiego w Katowicach odbyła się Wielka Gala Finałowa 13. edycji Ogólnopolskiego Konkursu i Programu Certyfikacji Gmin, Powiatów i Samorządnych Województw „Samorządowy Lider Edukacji”.

Ideą tego programu, od pierwszej jego edycji w 2011 roku, jest nagradzanie i promowanie jednostek samorządu terytorialnego, które posiadają istotne osiągnięcia w dziedzinie rozwoju edukacji i systemu oświaty, wspierania młodzieży i współpracy ze środowiskami edukacyjnymi.

Powiat Bielski uzyskał 89 punktów na 100 możliwych w skali oceny, przyznanych przez Komisję Certyfikującą. To pozwoliło mu otrzymać certyfikat „Samorządowy Lider Edukacji 2024”. Dodatkowo wysoka liczba zdobytych punktów zaowocowała wyróżnieniem powiatu jako „Lidera bezpieczeństwa w oświacie”. Certyfikaty oraz statuetkę w imieniu starosty bielskiego odebrał naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Ochrony Zdrowia Anatol Grzegorz Tymiński.

Recenzenci konkursu brali pod uwagę wiele innych istotnych dla utrzymania wysokiego poziomu kształcenia obszarów, między innymi następujące kryteria:

• czy oceniana jednostka samorządu terytorialnego w szczególny sposób dba o rozwój szkolnictwa na swoim terenie,
  • czy w szkołach i placówkach, dla których jednostka samorządu terytorialnego jest organem prowadzącym, realizowane są oryginalne i interesujące programy kształcenia, w tym innowacyjne rozwiązania i propozycje programowe dla uczniów,
  • czy oceniana jednostka samorządu terytorialnego posiada szczególne osiągnięcia w zakresie wspierania rozwoju naukowego, sportowego i kulturalnego młodzieży.