Wizyta studyjna naszych uczniów w Parlamencie Europejskim - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim

Wizyta studyjna naszych uczniów w Parlamencie Europejskim
czwartek, 21 marca 2024 roku
Kategoria: Wycieczki

W dniach 17 - 21.03.2024 na zaproszenie posła Andrzeja Halickiego nasi uczniowie wraz z opiekunami są na wizycie studyjnej w Parlamencie Europejskim. 18.03.24 w planie była Antwerpia. Następnego dnia zwiedzali Brukselę.

W Parlamencie Europejskim uczestniczyli w specjalnym wydarzeniu - Białoruskim Dniu Wolności z udziałem m. in Świetłany Cichanouskiej, dyplomatów i polityków unijnych oraz przedstawicieli innych instytucji, stowarzyszeń i organizacji, m in. Jerzego Buzka. Uczestniczyli również w otwarciu wystawy "I am not afraid, let them be afraid" poświęconej Alesiowi Bialetskamu, białoruskiemu laureatowi Pokojowej Nagrody Nobla, więźniowi politycznemu i założycielowi stowarzyszenia Viasna. Wystawę otworzył europoseł Andrzej Halicki. Następnie obejrzeli spektakl teatralny z udziałem białoruskich artystów związanych z Belarus Free Theatre.