Uczniowie klasy I b z wizytą w bielskim szpitalu - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim

Uczniowie klasy I b z wizytą w bielskim szpitalu
środa, 6 marca 2024 roku
Kategoria: Komunikaty

W dniach 5 i 6 marca, nasi uczniowie z klasy 1b zwiedzali bielski szpital. Inicjatorem wycieczki był pan wicestarosta Piotr Bożko, a opiekunem i przewodnikiem był zastępca dyrektora ds. lecznictwa dr n.med. Arsalan Azzaddin.

Uzyskaliśmy wiele ciekawych informacji o pracy lekarzy, pielęgniarek i personelu szpitalnego. Zwiedziliśmy oddziały: wewnętrzny, urazowo-ortopedyczny, ginekologiczny i położniczo-noworodkowy, a także szpitalny oddział ratunkowy i izbę przyjęć. Zobaczyliśmy, jak wygląda praca w pracowni RTG, pracowni tomografii komputerowej i w medycznym laboratorium diagnostycznym. Spotkanie było bardzo interesujące, otrzymaliśmy odpowiedzi na nasze pytania i zmotywowaliśmy się do lepszego uczenia się biologii i chemii.