Umowy na przebudowę części budynku II Liceum Ogólnokształcącego w Bielsku Podlaskim oraz zakup autobusu szkolnego podpisane - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim

czwartek, 22 lutego 2024 roku
Kategoria: Komunikaty

21 lutego br. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Bielsku Podlaskim odbyło się spotkanie, podczas którego podpisano umowę na przebudowę części budynku II Liceum Ogólnokształcącego z BJN im. B. Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim. Umowę ze strony Powiatu Bielskiego podpisali starosta bielski Sławomir Jerzy Snarski, wicestarosta Piotr Bożko oraz skarbnik powiatu Nina Tymińska. Wykonawcę – firmę BMP Maciej Ponikwicki z Białegostoku – reprezentował jej właściciel.

Termin rozpoczęcia robót określono najpóźniej na dzień 6 marca br. Zakończenie realizacji inwestycji zaplanowano natomiast na 25 września 2024 r.

Inwestycja polegać będzie w głównej mierze na przebudowie i rozbudowie istniejącej części budynku II Liceum Ogólnokształcącego z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim, w której zlokalizowana jest przestarzała sala gimnastyczna. Działania prowadzić będą do zmiany jej parametrów funkcjonalno-użytkowych oraz technicznych na parametry i potrzeby auli szkolnej. Modernizacja przyczyni się do wykorzystania w pełni potencjału powierzchni przestarzałej sali gimnastycznej, która pozostała po wybudowaniu i oddaniu do użytku nowoczesnej hali sportowej. Planowana inwestycja, poprawi warunki prowadzenia zajęć lekcyjnych i dodatkowych zajęć edukacyjnych (np. zajęć rozwijających zainteresowania, pozalekcyjnych zajęć terenowych poza szkołą) dla uczniów z obszaru powiatu bielskiego. Dzięki realizacji inwestycji placówka zyska warunki do organizowania w swojej siedzibie różnego rodzaju uroczystości szkolnych i międzyszkolnych, wydarzeń patriotycznych i kulturalnych, zwłaszcza związanych z dbałością o tożsamość kulturową mniejszości narodowych, jak również konferencji, sympozjów, zjazdów itp. Umożliwi tym samym młodzieży czynny udział we wszelkich spotkaniach poświęconych m.in. wydarzeniom kulturalnym, targom w miejscu nauki. Szkoła zyska dzięki temu na atrakcyjności wśród młodzieży ze szkół podstawowych dokonującej wyboru miejsca dalszej edukacji. Placówka ta jest jedną ze starszych w powiecie, w której kształcą się uczniowie z całego powiatu, jak również powiatów ościennych na różnych profilach. Znaczna liczba mieszkańców z powiatu bielskiego zdobywała i zdobywa niezbędną wiedzę i umiejętności poprzez naukę w tejże właśnie szkole, która to otwiera im nowe możliwości rozwoju po jej ukończeniu.

Wykonawca zadeklarował wykonanie prac z zakresu branży budowalnej i sanitarnej we własnym zakresie. Roboty z zakresu branży elektrycznej zostaną powierzone podwykonawcy.

Koszt realizacji zakresu umownego robót określono na kwotę 1.127.000,00 zł. Udział własny Powiatu Bielskiego wyniesie niespełna 2%. Pozostała kwota to dofinansowanie otrzymane w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

W tym samym dniu podpisana została również umowa z firmą BUSIMPORT z siedzibą w Nekli na zakup autobusu marki ISUZU model VISIGO. Koszt przedmiotu umowy wyniesie 1.159.890,00 zł. Udział własny powiatu wyniesie ponad 304 tys. zł, pozostała kwota to również dofinansowanie otrzymane w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.