17 stycznia na godzinie wychowawczej w klasie Ic gościł Pan Aleksy Karpiuk - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim

17 stycznia na godzinie wychowawczej w klasie Ic gościł Pan Aleksy Karpiuk
środa, 17 stycznia 2024 roku
Kategoria: Komunikaty

Dnia 17 stycznia na godzinie wychowawczej w klasie Ic gościł Pan Aleksy Karpiuk – Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego z Białoruskim Językiem Nauczania im. Br. Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim w latach 1971-1991. Szanownego gościa, w obecności wychowawczyni klasy, Pani Krystyny Boroń, przywitał Pan Dyrektor Włodzimierz Wawulski, który w nawiązaniu do 80. rocznicy powstania Szkoły wskazał na ogromne zasługi Dyrektora Aleksego Karpiuka w rozwoju liceum.

Następnie klasa humanistyczna mogła posłuchać bardzo barwnych opowieści p. Dyrektora o początkach Jego pracy w Szkole Podstawowej w Orli, a następnie w Liceum w Bielsku. Pan Aleksy Karpiuk z ogromnym zaangażowaniem opowiadał o działaniach, które podejmował będąc dyrektorem Liceum, wskazywał na „ruch olimpijski”, który zainicjował w szkole, dając też dobre rady uczniom klasy pierwszej. Gdy okazało się, że godzina wychowawcza jest zbyt krótka spotkanie kontynuowano na kolejnej lekcji. Należy docenić pamięć p. Dyrektora do nazwisk, sytuacji czy też konkretnych zdarzeń, które miały miejsce …. często pół wieku temu. Pan Aleksy Karpiuk podkreślał konieczność systematycznej pracy, która doprowadziła „starszych kolegów” klasy Ic do osiągnięcia najwyższych olimpijskich laurów.

Serdecznie dziękujemy za przybycie i tę lekcję z historii naszej szkoły!