Wielokulturowość Podlasia - historia i współczesność - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim

Wielokulturowość Podlasia - historia i współczesność
środa, 20 grudnia 2023 roku
Kategoria: Wycieczki

Zdjęcie - Biblioteka Miejska Publiczna w Bielsku Podlaskim

15 grudnia odbyło się trzecie już w tym roku szkolnym spotkanie organizowane we współpracy z Biblioteką Miejską. Tym razem uczniowie klasy 1d mieli okazję uczestniczyć w inauguracji wystawy „Dziedzictwo prawosławnego monasteru św. Mikołaja Cudotwórcy w Bielsku Podlaskim".

O wystawie opowiedział jej twórca - Doroteusz Fionik, osoba doskonale znana lokalnej społeczności. Zwrócił on uwagę przede wszystkim na szczególną rolę cerkwi i monasteru św. Mikołaja nie tylko w historiinaszego miasta, ale również w dziejach całej wschodniej części Rzeczypospolitej. Współtwórcą wystawy jest także Maksym Fionik - absolwent naszego Liceum.
Wszystkie trzy spotkania są związane z przedmiotem dodatkowym "Wielokulturowość Podlasia - historia i współczesność" realizowanym w naszej szkole przez dwie klasy pierwsze.
Katarzyna Ignatiuk