Dzień Edukacji Narodowej – święto nauczycieli, wychowawców i pedagogów - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim

Dzień Edukacji Narodowej – święto nauczycieli, wychowawców i pedagogów
piątek, 13 października 2023 roku
Kategoria: Uroczystości

14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej – święto nauczycieli, wychowawców i pedagogów.

Tradycja obchodów Dnia Edukacji Narodowej sięga czasów Królestwa Polskiego. 14 października 1773 roku sejm podjął uchwałę o powołaniu Komisji Edukacji Narodowej, która stworzyła nowoczesną strukturę organizacyjną oświaty. Rocznica tego wydarzenia obchodzona jest obecnie jako Dzień Edukacji Narodowej.

To najlepszy dzień, by móc wyrazić swą wdzięczność osobom, którym zawdzięczamy swą wiedzę, którzy mają bardzo wielki wpływ na to, jak będzie wyglądało przyszłe życie uczniów.

W dniu 13 października w Naszej Szkole odbyła się uroczysta akademia, związana z tym świętem. Fotorelację z uroczystości przygotował Piotr Jarmocik z kl. IIa.

Fot. Piotr Jarmocik & Bartłomiej Tomczuk