Warto mieć marzenia. Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024 - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim

Warto mieć marzenia. Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024
poniedziałek, 4 września 2023 roku
Kategoria: Uroczystości

Uczniwie klasy I A. Fot. Sławomir Niedźwiecki

Coś się kończy, coś się zaczyna. 4 września, po długich, cudownych wakacjach przyszła pora na rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2023/2024.

Podczas uroczystej inauguracji roku szkolnego Pan Dyrektor w/z Włodzimierz Wawulski powitał wszystkich przybyłych uczniów, rodziców, grono pedagogiczne oraz zaproszonych gości. Uroczystość zaszczycili: Starosta bielski dr Sławomir Jerzy Snarski, w-ce starosta Piotr Bożko i Przewodnicząacy Rady Rodziców Andrzej Tarasiuk.  Tradycyjnie, na uroczystości licznie pojawili się tegoroczni i starsi absolwenci Naszego Liceum.

Dyrektor Włodzimierz Wawulski szczególne słowa skierował do uczniów rozpoczynających naukę w naszej szkole. Wszystkim życzył spełnienia marzeń (warto mieć marzenia), życzył wielu sukcesów, wytrwałości w realizacji celów oraz powodzenia w zdobywaniu wiedzy i nowych umiejętności.

Życzenia  do młodzieży skierowali również zaproszeni goście. Starosta bielski dr Sławomir Jerzy Snarski, pogratulował wyboru szkoły uczniom klas pierwszych. Apelował, aby uczniowie dobrze wykorzystali czas na naukę, bo są przyszłą elitą kraju. Życzył 100% zdawalności matury. Nawoływał, żeby młodzi ludzi dbali o swoją kulturę, tradycję, język, byli obywatelami świata, pielęgnowali przyjaźnie. Prosił, żeby nie załamywali się porażkami. Wicestarosta Piotr Bożko, który jest abslwetem II LOzBJN zwrócił się z prośbą, aby uczniowie pracowali nad swoją przyszłością i nie rezygnowali z nauki języka białoruskiego.

Po uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego odbyły się spotkania uczniów z wychowawcami. Pierwsze powakacyjne spotkania odbyły się w bardzo przyjemnej atmosferze. Uczniowie wypoczęci, pełni wrażeń i nowych sił z utęsknieniem czekali na swoich kolegów i  nauczycieli.

A teraz czas na naukę. Następne wakacje dopiero za rok. Życzymy szczęśliwego i spokojnego roku szkolnego2023/2024. Mocy, cierpliwości i dobrego rozłożenia sił.

Fot. Sławomir Niedźwiecki