Egzamin maturalny z języka białoruskiego 2011 - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim

Egzamin maturalny z języka białoruskiego 2011
poniedziałek, 23 maja 2011 roku
Dodał: Paweł Jakończuk

Maturzyści ze szkół z białoruskim i litewskim językiem nauczania w Podlaskiem pisali w poniedziałek (23.05) egzamin z języka ojczystego. Ponad 250 abiturientów pisało maturę z języka białoruskiego w II Liceum Ogólnokształcącym z Białoruskim Językiem Nauczania w Bielsku Podlaskim oraz w II LO z Dodatkową Nauką Języka Białoruskiego w Hajnówce.
Bielscy maturzyści byli zadowoleni z tego, jak poszedł im egzamin. Jak mówią, matura z języka białoruskiego jest zakończeniem etapu ich nauki tego języka w szkole.

Języka białoruskiego uczy się także grupa licealistów w Białymstoku. Wszyscy tegoroczni białostoccy maturzyści, a jest ich pięcioro, byli zwolnieni z matury z języka ojczystego. Wcześniej uzyskali bowiem tytuł laureata lub finalisty Olimpiady z języka białoruskiego.

Maturę z języka ojczystego pisali też młodzi Litwini. 27 uczniów przystąpiło do egzaminu z języka litewskiego w jedynym w Polsce liceum z litewskim językiem nauczania w Puńsku.

Źródło: www.radio.bialystok.pl