Centralny etap Republikańskiej Olimpiady Języka Białoruskiego oraz Literatury Białoruskiej - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim

czwartek, 4 kwietnia 2019 roku

W dniach 25-29.03.2019 r. w Mohylewie odbył się centralny etap Republikańskiej Olimpiady Języka Białoruskiego oraz Literatury Białoruskiej. W tegorocznej olimpiadzie wzięło udział 118 uczniów, w tym 3 uczniów z naszej szkoły: Julia Bańkowska, Aleksandra Zinkiewicz i Michał Kozłowski. Stronę białoruską reprezentowali uczniowie klasy 9, 10 oraz 11 ze wszystkich obwodów.

W poniedziałek miało miejsce uroczyste otwarcie olimpiady. Zmagania uczestników odbywały się we wtorek, środę oraz czwartek. Pierwszego dnia zadaniem uczniów było napisanie wypracowania, drugiego dnia czekał na nich test gramatyczno-literacki, a trzeciego – wypowiedź ustna. Organizatorzy przygotowali również program kulturalny. Uczestnicy olimpiady mieli okazję zwiedzić Mohylewski Uniwersytet Państwowy im. A. Kulaszowa, zobaczyć najciekawsze miejsca w Mohylewie podczas pieszej wycieczki po mieście oraz obejrzeć spektakl w Teatrze Lalek. W piątek miało miejsce oficjalne uroczyste zakończenie olimpiady oraz wręczenie dyplomów. Nasi uczniowie, dzięki bardzo dobrym wynikom, również wrócili z dyplomami.

Na uczniów czekały nowe wyzwania, ale dzięki temu wyjazd był niezwykle interesujący. Wszyscy wróciliśmy pełni wrażeń.

Opiekunem uczniów była dr Anna Demianiuk. Gratulujemy!