Obchody Dnia Niezależnej Białorusi (Dnia Woli 2019) w II LO z BJN - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim

Obchody Dnia Niezależnej Białorusi (Dnia Woli 2019) w II LO z BJN
poniedziałek, 25 marca 2019 roku
Kategoria: Uroczystości

25 marca 1918 roku Białorusini obwieścili światu swoją podmiotowość państwową, ogłaszając w Mińsku niezależność Białoruskiej Republiki Ludowej. Wydarzenie to wpisuje się w proces dziejowy narodów Europy Środkowo-Wschodniej, gdyż podobne dążenia wykazywali w tym czasie Czesi, Estończycy, Finowie, Litwini, Łotysze, Polacy, Słowacy i Ukraińcy.

Obchody Dnia Niezależnej Białorusi (Dnia Woli) w II LO z BJN to m.in możliwość kontaktu z kulturą białoruską. Uczniowie klas pierwszych brali udział w turnieju. Rywalizowali w następujących konkurencjach: zaśpiewanie hymnu szkoły, prezentacja klasy, wykonanie plakatu „Białoruś w moich oczach”, inscenizacja bajki białoruskiej, białoruskie zagadki. Najlepsza okazała się klasa I CD.

Fot. Natalia Stepaniuk