Studniówka 2019 - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim

Studniówka 2019
środa, 23 stycznia 2019 roku
Kategoria: Uroczystości

Fotoreportaż  Aleksandry Zinkiewicz

Chyba najbardziej wyczekiwanym wydarzeniem w czasie pobytu w szkole średniej jest studniówka. Nie czarujmy się… wielu wciąż uważa, że matura to tylko pretekst do zorganizowania najważniejszego balu w życiu każdego ucznia :-) Tak więc, słynny rocznik 2000 z naszej szkoły w minioną niedzielę (20.01.2019) miał swój najważniejszy bal.

Oficjalna część studniówki na wielu twarzach wywołała uśmiech, łzy wzruszenia i poczucie dumy. Właśnie w takich chwilach dociera do nas, że nasz czas w tej szkole powoli dobiega końca.  Spędziliśmy w murach „białorusów” wspaniałe trzy lata. Codziennie przekraczając próg szkoły przekraczaliśmy próg domu i spotykaliśmy się z rodziną, którą tworzy cała społeczność szkolna.  Tradycją jest, że bale studniówkowe odbywają się w budynku naszej szkoły. Sala gimnastyczna zamieniła się w niepowtarzalny „Zimowy ogród”, aby zaczarować wszystkich gości i uczestników magiczna atmosferą.

Utwór „Człowieczy los” wykonany przez Weronikę Niczyporuk rozpoczął tegoroczny bal. Polonez podkreślił powagę sytuacji i dał do zrozumienia, że… to nie żarty. Wyśpiewane słowa piosenki „Radość najpiękniejszych lat” przez Wiktorię Artemiuk dowiodły, że znajdujemy się w najlepszym okresie  naszego życia. W trakcie uroczystości usłyszeliśmy pouczające przemówienia wygłoszone przez zaproszonych gości.

Dziękujemy wszystkim, którzy chociażby w najmniejszym stopniu pomogli w przygotowaniach do tegorocznej studniówki: nauczycielom, rodzicom, kolegom i koleżankom. Wspomnienia z tego wspaniałego dnia zostaną z nami na całe życie, a te są najważniejsze.

Weronika Niczyporuk