Zaprogramuj Swoją Przyszłość !!! - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim

Zaprogramuj Swoją Przyszłość !!!
wtorek, 7 września 2021 roku
Kategoria: Komunikaty

Są to CAŁKOWICIE bezpłatne warsztaty programowania dla uczniów Naszego Liceum. Przewidujemy 10 darmowych miejsc.

Każdy słuchacz będzie mógł wybrać spomiędzy kilku  tematów lekcji. Będą to C++, Python,  Sieci komputerowe, Grafika komputerowa, Bazy danych – język SQL.

Bezpłatne warsztaty dla wszystkich zapisanych uczniów rozpoczną się w I sem. rok. szk. 2021/2022 na początku września. Zajęcia odbywać się będą w formie półtoragodzinnych zajęć, raz w tygodniu w wybranym dniu i godzinie, w przypadku  nieobecności uczniów w szkole będą mogły odbywać się w formie zdalnej.

KORZYŚCI DLA UCZNIA

Rozwój umysłu

„Nauka pisania programów to gimnastyka dla mózgu. Pozwala wypracować umiejętność efektywnego myślenia o rzeczach niezwiązanych z informatyką.”
–– Bill Gates

Zawód przyszłości

Programiści są jednymi z najbardziej poszukiwanych osób na rynku pracy. Według statystyk w całej Europie brakuje nawet 500 tysięcy programistów. Zdobyta przez kursantów wiedza to inwestycja w przyszłość.

Technologiczna kreatywność

Nauka programowania pozwala zrozumieć jak działają urządzenia elektroniczne i uczy wykorzystywać technologie w twórczy sposób. Kreatywność to jedna z umiejętności, które rozwijamy na naszych zajęciach.

===========================================

Kwestie związane z wypełnieniem dokumentów:

• w przypadku niepełnoletnich uczniów potrzebny jest podpis rodziców
  • w przypadku formularza ucznia ważne jest aby był to wydruk dwustronny (aby oświadczenia nie były na osobnej stronie)

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY UCZNIA/UCZENNICYdo projektu „NOWOCZESNA SZKOŁA - podnoszenie kompetencji kluczowych uczniów bielskich liceów "

NOWY REGULAMIN REKRUTACJI UCZESTNIKÓW do projektu „NOWOCZESNA SZKOŁA - podnoszenie kompetencji kluczowych uczniów bielskich liceów”

Dokumenty składamy w sekretariacie szkoły.