Adam Zabrocki uczestniczył w Seminarium filmowym profesora Krzysztofa Zanussiego - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim

poniedziałek, 19 lipca 2021 roku

W dniach 25-27 czerwca 2021 roku uczeń klasy IIC Adam Zabrocki uczestniczył w Seminarium filmowym profesora Krzysztofa Zanussiego, organizowanym przez Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci. To autorska mieszanka warsztatów i kilkudniowego spotkania z reżyserem światowej sławy.

Oto relacja Adama z wyjazdu:

W czasie Seminarium filmowego miałem okazję bezpośrednich rozmów z profesorem Krzysztofem Zanussim i poznania Jego wizji świata. W trakcie porannych, południowych i wieczornych sesji dyskusyjnych Mistrz opowiadał nam o swojej pracy oraz o imponującym dorobku artystycznym. Dowiedziałem się jak wygląda przebieg scen kaskaderskich, a także poszerzyłem swoją wiedzę o prądach obecnych w kinematografii. Dodatkowo miałem niepowtarzalną okazję wzięcia udziału w wyborze niektórych scen do nowego filmu profesora Krzysztofa Zanussiego. Podczas warsztatów spotkałem także osoby, z którymi połączyły mnie wspólne zainteresowania. Uważam pobyt w Laskach za jedno z najbardziej cennych doświadczeń w życiu. Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci (KFnrD) to polskie stowarzyszenie mające za cel pomoc w rozwoju zainteresowań dzieciom uzdolnionym naukowo, plastycznie lub muzycznie. Fundusz został założony 30 maja 1981 przez Jana Szczepańskiego i Ryszarda Rakowskiego przy współpracy szeregu lekarzy i nauczycieli akademickich. Od 2006 roku Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci jest organizacją pożytku publicznego.