Jesień Bardów 2014 - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim 

Jesień Bardów 2014
wtorek, 28 października 2014 roku
Dodał: Michał Skorbiłowicz
Kategoria: Uroczystości  
W dniach 24-26, w ostatni weekend października, odbył się XXI festiwal Jesień Bardów 2014.

W tym roku mieliśmy okazję gościć samych znakomitych artystów tego typu muzyki. Byli to m.in. Źmicier Wajciuszkiewicz z WZ-orkiestrą, zespół Bosae Sonca, Źmicier Winahradau, zespół Sunduk, a także wielu innych wykonawców. Pojawili się także nowi artyści, którzy wzięli udział w konkursowej części pierwszego dnia festiwalu. Laureatem owego pojedynku został Aleksander Jasiński. Nagrodę Białoruskiego Radio Racja otrzymał Sierhiej Baszlykiewicz, a nagroda Burmistrza Miasta Bielska Podlaskiego i Starosty Bielskiego zasłużenie trafiła do Źmiciera Winahradawa.

Festiwal, jak co roku przyciągnął tłumy bielskiej publiczności, ale nie tylko. Wiadomość o wydarzeniu dotarła również do innych miejscowości, m.in. do Warszawy i również stamtąd przybyli goście. Jesień Bardów to festiwal na bardzo wysokim poziomie, dlatego nie zabrakło także mediów. Drugiego dnia festiwalu- 25 października o 18.00 w Białoruskim Radiu Racja można było usłyszeć transmisję na żywo z Bielskiego Domu Kultury.

Festiwal już po raz dwudziesty pierwszy został zorganizowany przez związek ,,SZCZYTY- Związek Na Korzyść Promocji i Edukacji Białoruskiej Kultury”, którego przewodniczącym jest Igor Łukaszuk (dawniej Związek Młodzieży Białoruskiej). Nie można także nie wspomnieć o nas- wolontariuszach II LO, bez których organizacja festiwali byłaby utrudniona. Mamy nadzieję, że Festiwal jeszcze przez wiele lat będzie przyciągał tłumy publiczności. Z niecierpliwością czekamy na przyszłoroczny festiwal Jesień Bardów 2015.

 

Aleksandra Warszycka

 

Fot. Michał SkorbiłowiczWstecz