Nasi uczniowie na musicalu „Korczak” w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim

środa, 6 marca 2013 roku
Kategoria: Wycieczki

5 marca br. uczniowie klas pierwszych Naszej Szkoły wybrali się do Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku na musical „Korczak”.

„Korczak", najnowsza realizacja Opery i Filharmonii Podlaskiej – Europejskiego Centrum Sztuki, jest zjawiskiem wyjątkowym na współczesnej scenie muzyczno-teatralnej. Polska prapremiera spektaklu, przyjętego owacyjnie na West Endzie, dotyka najczulszej tkanki w historii XX wieku – tematyki Holokaustu. Reżyser musicalu Roberto Skolmowski pragnie jednak mówić o Zagładzie w sposób niecodzienny, tworząc przypowieść o potędze życia, sile wiary i wielkości człowieka.

Musical został włączony w oficjalną część ogólnopolskich wydarzeń kulturalnych, społecznych i edukacyjnych realizowanych w 2012 roku, ogłoszonym oficjalnie decyzją Sejmu RP Rokiem Janusza Korczaka. Opera i Filharmonia Podlaska – Europejskie Centrum Sztuki posiada dwuletnią licencję, która daje instytucji wyłączność na prezentację musicalu w Polsce i krajach ościennych.

Wyjazdy do teatru i opery to wieloletnia  tradycja w Naszej Szkole. Przynajmniej kilka razy w roku nauczyciele języka polskiego starają się organizować tego typu imprezy. Pozwalają one oderwać się od szarej rzeczywistości i wyrabiają w uczniach potrzebę kontaktu z kulturą wysoką.