Spotkanie z dyrektorami szkół wyróżnionymi w rankingu „Perspektyw” i „Rzeczpospolitej” - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim

niedziela, 17 lutego 2013 roku

W dniu 13 lutego 2013 r. tradycyjnie już z dyrektorami 10 najlepszych liceów ogólnokształcących i 10 techników spotkał się Wicewojewoda Podlaski Wojciech Dzierzgowski i Wicekurator Wiesława Ćwiklińska. Miło nam poinformować, że w spotkaniu uczestniczył również Pan Dyrektor II LO z BJN w Bielsku Podlaskim Andrzej Stepaniuk, który z rąk Wicewojewody Podlaskiego otrzymał pamiątkowy dyplom Podlaskiego Kuratora Oświaty

Na zakończenie uroczystego spotkania do dyrektorów nagrodzonych szkół zwróciła się Pani Wicekurator. W swoim wystąpieniu mówiła o dobrej szkole, dobrym dyrektorze. Dobra szkoła to ta, która dobrze uczy, ale również inspiruje uczniów do aktywnego uczestnictwa w szeroko rozumianej kulturze, pracy na rzecz własnego rozwoju, na rzecz innych ludzi, na rzecz środowiska. Dobry dyrektor to ten, który wie, zna i bierze odpowiedzialność za działalność szkoły, bo na tym gruncie opiera się skuteczność jego przywództwa. Gratulując dyrektorom dobrych wyników Pani Wicekurator przekazała im również życzenia Podlaskiego Kuratora Oświaty dalszych sukcesów edukacyjnych.

Źródło: Kuratorium Oświaty w Białymstoku