Audycja Radia Racja poświęcona historii nauczania języka białoruskiego na Białostocczyźnie. - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim

czwartek, 20 września 2012 roku
Kategoria: Pozostałe

Wydanie cotygodniowej audycji "Krajaznauczyja kropki" Radia Racja zostało poświęcone historii nauczania języka białoruskiego na Białostocczyźnie.

W programie wywiad z Barbarą Piekarską - jedną z osób, które przyczyniły się do tego, że 1 września 1995 r. w Przedszkolu Samorządowym Nr 14 w Białymstoku rozpoczęto nauczanie języka białoruskiego, Aleksandrem Maksymiukiem - dziennikarzem i informatykiem oraz Aliną Wawreniuk - nauczycielką języka białoruskiego w Szkole Podstawowej nr 4 w Białymstoku oraz Andrzejem Stepaniukiem - dyrektorem II LOzBJN w Bielsku Podlaskim.

Posłuchaj