Sukcesy naszych uczniów w konkursie „Podlaska Mozaika. W poszukiwaniu wspólnoty pogranicza” - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim 

Sukcesy naszych uczniów w konkursie „Podlaska Mozaika. W poszukiwaniu wspólnoty pogranicza”
środa, 19 września 2012 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia  

Miło nam poinformować, że Katarzyna Pańkowska zdobyła I miejsce w kategorii praca indywidualna za makietę „Podlasie – nasza mała ojczyzna” oraz dokumentację tej makiety i jej prezentację w środowisku lokalnym.

Mateusz Bagrowski, Grzegorz Burzyński i Aleksandra Szarko zajęli III miejsce w kategorii praca zbiorowa za pracę „Kalendarz 2013 – Nasze potrawy”.
Wśród trzech nauczycieli - opiekunów wyróżnionych przez Jury znalazł się profesor Włodzimierz Wawulski. Gratulujemy!

Dnia 19 września w VI LO w Białymstoku odbyło sie podsumowanie konkursu "Podlaska Mozaika. W poszukiwaniu wspólnoty pogranicza". Uczniowie naszej szkoły przygotowali pięć projektów, były to:
film "Ksenofobia Tolerancja Akceptacja -postawy mieszkańców Podlasia"autorstwa Justyny Demianiuk i Ariadny Juszkiewicz, kalendarz na rok 2013 - "Nasze potrawy" autorzy to Mateusz Bagrowski, Grzegorz Burzyński i Aleksandra Szarko, prezentacja multimedialna "W poszukiwaniu wspólnoty pogranicza”, której autorem był Oskar Ciulkiewicz,  film "Interakcje", autorzy to Adrian Oniszczuk i Marcin Januszewski, praca przestrzenna autorstwa Katarzyny Pańkowskiej. Opiekunem uczniów był Włodzimierz Wawulski.
 
Pomysłodawcą konkursu dla uczniów był podlaski poseł PO Robert Tyszkiewicz, a patronat nad przedsięwzięciem objęła pełnomocnik rządu ds. równego traktowania Agnieszka Kozłowska-Rajewicz. W sumie do konkursu zgłoszono 105 prac z 22 szkół z całego województwa. Według regulaminu uczestnicy mieli zaprezentować "pozytywne aspekty wielokulturowego współistnienia i różnorodności".
Miło nam zakomunikować o sukcesie naszych uczniów.

I miejsce w kategorii praca indywidualna zajęła Katarzyna Pańkowska za makietę „Podlasie – nasza mała ojczyzna” oraz dokumentację tej makiety i jej prezentację w środowisku lokalnym.
W komunikacie Jury czytamy "Nagrodzona praca to wykonana z pietyzmem oryginalna kompozycja przestrzenna, która pokazuje zróżnicowanie religijne Podlasia. Są tu: katolicki kościół św. Wojciecha biskupa i męczennika w Białymstoku; kościół chrześcijan baptystów w Bielsku Podlaskim, prawosławna cerkiew Zwiastowania NMP w Supraślu, synagoga w Orli i meczet w Kruszynianach. W centrum pracy znajduje się serce w dłoniach – w sercu jest kontur województwa z symbolami poszczególnych religii. To serce podkreśla tolerancję w stosunku do innych i wolność wyznania".

III miejsce w kategorii praca zbiorowa zajęli: Mateusz Bagrowski, Grzegorz Burzyński i Aleksandra Szarko  za pracę „Kalendarz 2013 – Nasze potrawy”.
W komunikacie Jury możemy przeczytać
"Nowatorski kalendarz stał się przykładem pomysłowego sposobu krzewienia tolerancji przez naukę sztuki kulinarnej typowej dla każdej kultury naszego regionu. Użyteczność pomysłu przy jednoczesnej dbałości o estetykę oraz zawartość merytoryczną zdobyły wielkie uznanie członków kapituły".

Wśród trzech nauczycieli - opiekunów wyróżnionych przez Jury znalazł się profesor Włodzimierz Wawulski.

W uroczystej gali razem z wymienionymi uczniami brali również udział nasi młodsi koledzy z pierwszych klas, którzy byli w momencie składania prac uczniami Gimnazjum nr 3 i  Gimnazjum nr 2 Bielsku Podlaskim oraz Gimnazjum w Czyżach, a są od 3 września uczniami naszej szkoły.


Źródła:
http://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/region/id/88521
 
http://wiadomosci.onet.pl/regionalne/bialystok/konkurs-dla-uczniow-promujacy-wielokulturowosc-pod,1,5251642,region-wiadomosc.html
 
http://www.tvp.pl/bialystok/aktualnosci/spoleczne/nauka-tolerancji/8560933



Wstecz