„NOWY ROK SZKOLNY Z CEN" w naszej szkole - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim

„NOWY ROK SZKOLNY Z CEN" w naszej szkole
środa, 5 września 2012 roku
Kategoria: Pozostałe

Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku serdecznie zaprasza na konferencje w ramach projektu „NOWY ROK SZKOLNY Z CEN". Podczas spotkań zostaną przedstawione wybrane, ważne, aktualne zagadnienia związane z rozpoczynającym się nowym rokiem szkolnym.

Tematyka konferencji w II LO z BJN w Bielsku Podlaskim:

1. Monitorowanie wdrażania  i realizacji podstawy programowej w szkołach - 5 września, godz. 14.00 (dyrektorzy i pozostała kadra kierownicza szkół)
  2. Jak planować pracę z nową podstawą programową? 7 września, godz. 15.00 (zainteresowani nauczyciele II, III i IV etapu kształcenia)
  3. Jakie są zmiany w kontekście „Wychowania do życia w rodzinie" na rok szkolny 2012/2013, 5 września, godz. 14.30 (nauczyciele „Wychowania do życia w rodzinie", wychowawcy, zainteresowani nauczyciele).

4. Pomoc psychologiczno-pedagogiczna jako działanie zespołowe.
    Budowanie koalicji na rzecz dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.
    Jak zaangażować rodziców do wspólnych działań na rzecz dziecka objętego pomocą psychologiczno-pedagogiczną?
    Jak wykorzystać wnioski z oceny efektywności pomocy psychologiczno-pedagogicznej?17 września, godz. 14.30  (pedagodzy, zainteresowani nauczyciele wszystkich typów szkół)