14 października. Dzień Edukacji Narodowej - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim

14 października. Dzień Edukacji Narodowej
poniedziałek, 12 października 2020 roku
Kategoria: Uroczystości

Fot. Sławomir Niedźwiecki

14 października. Tego dnia obchodzimy w Polsce Dzień Edukacji Narodowej, w szkole popularnie zwany Dniem Nauczyciela.

„Najlepsi nauczyciele to tacy, którzy powiedzą Ci, gdzie patrzeć, ale nie powiedzą Ci, co widzieć” – Alexandra K. Trenfor

• Nauczanie innych to wielka sprawa.
  • Wielka odpowiedzialność.
  • Wielka praca.
  • Wielka cierpliwość.
  • Wielka wytrwałość
  • Wielka wiedza.
  • Wielka ...satysfakcja!

Ale taka największa radość jest wtedy, kiedy dzieci nie tylko mają odpowiedni poziom wiedzy, nie tylko potrafią przełożyć swoją naukę na praktykę i prawdziwe życie, ale też mają poczucie...

• że mogą zawsze zadać pytanie - i nauczyciel nie pozostawi go bez odpowiedzi.
  • że mogą spróbować inaczej, a gdy nawet popełnią błąd, to może być on okazją do nauki, a nie symbolem przegranej.
  • że są ważni dla swojego nauczyciela, nie ze względu na swoje oceny czy zachowanie, ale dlatego ze są sobą.
  • I...że nawet, gdy opuszczą szkolne mury to taki nauczyciel, zostanie z nimi.

Nie w szkole.

Nie w klasie.