Obchody Stulecia Proklamowania Białoruskiej Republiki Ludowej w Naszej Szkole - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim

Obchody Stulecia Proklamowania Białoruskiej Republiki Ludowej w Naszej Szkole
środa, 21 marca 2018 roku
Kategoria: Uroczystości

21 marca rozpoczęliśmy Obchody Stulecia Proklamowania Białoruskiej Republiki Ludowej. Święto, przypadające 25 marca upamiętnia powstanie niepodległego państwa białoruskiego po podpisaniu traktatu brzeskiego (3 marca 1918), na mocy którego, 100 lat temu, 25 marca 1918 roku oficjalnie ogłoszono powstanie niezależnego państwa Białoruskiej Republiki Ludowej.

Obchody Dnia Niezależnej Białorusi (Dnia Woli) w II LO z BJN to m.in. możliwość kontaktu z kulturą i historią białoruską. Uczniowie klas drugich przygotowali prezentacje multimedialne dotyczące Proklamowania Białoruskiej Republiki Ludowej, natomiast uczniowie klas pierwszych brali udział w turnieju. Rywalizowali m.in. w następujących konkurencjach: zaśpiewanie hymnu szkoły, wykonanie plakatu „Białoruś w moich oczach”, inscenizacja bajki białoruskiej.
Grapa uczniów i nauczycieli naszego liceum weźmie również udział w uroczystościach rocznicowych, które odbędą się w niedzielę 25 marca 2018 r. w Białymstoku.