„Zbrodnia i kara” w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia. - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim 

 „Zbrodnia i kara” w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia.
środa, 17 lutego 2016 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Pozostałe  

Fot. Tomasz Czerniawski

17 lutego uczniowie klas drugich obejrzeli w Bielskim Domu Kultury spektakl „Zbrodnia i kara”. Spektakl przedstawili aktorzy Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia.

Misją Narodowego Teatru Edukacji im. A. Mickiewicza jest tworzenie i realizacja projektów teatralnych oraz imprez edukacyjnych związanych z szeroko rozumianym wychowaniem poprzez sztukę, jak również przygotowaniem widza do świadomego i krytycznego korzystania z dorobku polskiej i światowej literatury.
Założeniem programowym tych działań jest:
wychowanie dramatyczne i obywatelskie dzieci i młodzieży,
  • prezentacja adaptacji lektur szkolnych zarówno w formie bezpośredniej jak i poprzez budowanie oryginalnych form autorskich, wykorzystujących w swej kanwie główne wątki problemowe, kompilowane w całość,
  • ekspozycja przekrojowa lektur ze szczególnym uwzględnieniem głównych motywów literackich oraz prezentowanych bądź metaforyzowanych przez nie problemów społeczno-egzystencjalnych.
Profil wiekowy odbiorców obejmuje wszystkie etapy kształcenia dzieci i młodzieży: od widzów najmłodszych (wiek przedszkolny i nauczanie zintegrowane) poprzez młodzież klas IV-VI, gimnazjalną i licealną, aż po widza dorosłego. Twórcy Teatru przygotowują na każdy sezon aktualne zestawy programowe, dostosowane do specyfiki dydaktyczno-wychowawczej poszczególnych grup wiekowych, opracowane w oparciu o wytyczne Ministerstwa Edukacji Narodowej.


Wstecz