Witamy! - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim 

Witamy!

II LO z BJN w Bielsku Podlaskim należy do czołówki najlepszych liceów w województwie podlaskim. Zajmujemy wysokie miejsca w ogólnopolskich rankingach szkół. Stawiamy na jakość nauczania. Nasi absolwenci kontynuują naukę na najbardziej prestiżowych uczelniach w kraju. Dajemy możliwość poszerzania wiedzy w ponad 30 kołach zainteresowań. Wolny czas możesz spędzić na zajęciach sportowych, śpiewając w zespole "Spadczyna", redagując szkolną gazetkę "Lawa", pracując w Klubie Spraw Polsko - Białoruskich. Jeżeli chcesz poznać smak bycia studentem ucząc się w liceum - koniecznie przyjdź do nas.

W ponad sześćdziesięcioletnim okresie istnienia szkoły jej mury opuściło wielu znakomitych absolwentów – dziś przedstawicieli najbardziej prestiżowych zawodów – lekarzy, naukowców, inżynierów, prawników, dziennikarzy, artystów. Niektórzy zajmowali bądź zajmują eksponowane stanowiska w administracji publicznej lub samorządzie terytorialnym. Ponadto wielu naszych absolwentów po ukończeniu studiów pracowało lub pracuje w naszej szkole jako nauczyciele różnych przedmiotów.Aktualności - Rok szkolny 2015/2016

Pożegnanie profesora GRZEGORZA ONACIKA
piątek, 2 października 2015 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Pozostałe


Czytaj więcej
Spektakl "Bieżeńcy"
czwartek, 1 października 2015 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Pozostałe

1 października o godzinie 18.00 w budynku Bielskiego Domu Kultury odbył się spektakl pod tytułem ,,Bieżeńcy" w ramach organizowanego Festiwalu Teatralnego ODE.


Czytaj więcej
WARTO POMAGAĆ...
wtorek, 29 września 2015 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia

Nasza szkoła znana jest z tego, że uczniowie bardzo chętnie udzielają się w różnych dziedzinach. Jedną z nich jest wolontariat. Jednak nie każdy wie, że kilka dziewczyn z klasy III B, obecnie już absolwentek, od początku nauki w liceum, systematycznie, nawet kilka razy w roku poświęcało swój czas, aby zaangażować się w pomoc dzieciom z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Bielsku Podlaskim.


Czytaj więcej
Wycieczka do Pragi
wtorek, 29 września 2015 roku
Dodał: Grzegorz Ignatowicz
Kategoria: Wycieczki

Dnia 23 września 2015r. uczniowie naszej szkoły wyjechałi na trzydniową wycieczkę do Czech.

fotoreportaż Grzegorza Ignatowicza


Czytaj więcej
Uwaga absolwenci Liceum Białoruskiego w Bielsku Podlaskim
wtorek, 22 września 2015 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Pozostałe

W dniu 30 września (środa) o godzinie 17.00 w budynku Liceum odbędzie się pierwsze spotkanie Komitetu Organizacyjnego VIII Zjazdu Absolwentów. Wszystkich chętnych do pracy przy organizacji zjazdu serdecznie zapraszamy.


Ślubowanie uczniów klas pierwszych rok szk. 2015/2016
niedziela, 20 września 2015 roku
Dodał: Grzegorz Ignatowicz
Kategoria: Uroczystości

20 września 2015 r. zgodnie z tradycją naszej szkoły, w obecności rodziców i grona pedagogicznego odbyła się uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych. Tak oto, z dniem dzisiejszym uczniowie klas pierwszych stali się pełnoprawnymi członkami społeczności uczniowskiej II Liceum Ogólnokształcącego z Białoruskim Językiem Nauczania im. B. Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim.

Fotoreportaż Grzegorza Ignatowicza


Czytaj więcej
Jesteśmy najlepsi w Powiatowym Współzawodnictwie Sportowym Szkół !
sobota, 19 września 2015 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia

Na zdjęciu Michał Korzun nasz mistrz w pchnięciu kulą.

Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły zwyciężyli w Powiatowym Współzawodnictwie Sportowym Szkół w kategorii dziewcząt i chłopców w roku szkolnym 2014/2015. Uroczyste podsumowanie współzawodnictwa odbyło się 17 września. Opiekunami uczniów byli mgr Eugeniusz Bedeniczuk i mgr Anatoli Sawicki. Gratulujemy!


"Nadzieja aż po horyzont"
czwartek, 17 września 2015 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Pozostałe

14 września odbyło się spotkanie uczniów naszej szkoły z Panią Barbarą Goralczuk autorką książki na temat bieżaństwa "Nadzieja aż po horyzont".


<1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 >