Witamy! - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim 

Witamy!

II LO z BJN w Bielsku Podlaskim należy do czołówki najlepszych liceów w województwie podlaskim. Zajmujemy wysokie miejsca w ogólnopolskich rankingach szkół. Stawiamy na jakość nauczania. Nasi absolwenci kontynuują naukę na najbardziej prestiżowych uczelniach w kraju. Dajemy możliwość poszerzania wiedzy w ponad 30 kołach zainteresowań. Wolny czas możesz spędzić na zajęciach sportowych, śpiewając w zespole "Spadczyna", redagując szkolną gazetkę "Lawa", pracując w Klubie Spraw Polsko - Białoruskich. Jeżeli chcesz poznać smak bycia studentem ucząc się w liceum - koniecznie przyjdź do nas.

W ponad sześćdziesięcioletnim okresie istnienia szkoły jej mury opuściło wielu znakomitych absolwentów – dziś przedstawicieli najbardziej prestiżowych zawodów – lekarzy, naukowców, inżynierów, prawników, dziennikarzy, artystów. Niektórzy zajmowali bądź zajmują eksponowane stanowiska w administracji publicznej lub samorządzie terytorialnym. Ponadto wielu naszych absolwentów po ukończeniu studiów pracowało lub pracuje w naszej szkole jako nauczyciele różnych przedmiotów.Aktualności - Rok szkolny 2014/2015

I Konkurs Wiedzy o Mediach
wtorek, 25 listopada 2014 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia

W I Konkursie Wiedzy o Mediach organizowanym przez Instytut Dziennikarstwa na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego wraz z 15 innymi uczelniami na terenie całego kraju  wystartowało 7 naszych uczennic. Miło jest nam poinformować, że sześć z nich zostało zakwalifikowanych przez Komitet Okręgowy do udziału w eliminacjach II stopnia, które odbędą się 12 grudnia na Wydziale Kulturoznawstwa Uniwersytetu w Białymstoku. Są to:
 
Edyta Brzezińska klasa IIIc
Ewelina Daria Dobosz klasa IIIc
Ewelina Bolesta klasa IIIc
Magdalena Piekutin klasa IIIc
Barbara Jarocewicz klasa IIIc
Dominika Nowicka klasa Id

Opiekunem uczennic jest mgr Włodzimierz Wawulski


Czytaj więcej
Próbna Matura z Operonem 25–28 listopada
poniedziałek, 24 listopada 2014 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Pozostałe

 

Próbna Matura z Operonem to wydarzenie, które ma swoje miejsce w kalendarzu również Naszej Szkoły. Jak co roku, wydawnictwo Operon przygotowało arkusze egzaminacyjne z 12 przedmiotów. Przez cztery dni uczniowie będą sprawdzali stan swojej wiedzy i przygotowania do jednego z najważniejszych egzaminów w życiu.


Klasy drugie w Radiu Racyja i TVP Białystok
poniedziałek, 24 listopada 2014 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Wycieczki

Uczniowie klas II C i II D naszego liceum wzięli udział w wycieczce do Białegostoku, która odbyła się 20 listopada. Jej głównym celem była wizyta w Białoruskim Radio Racyja i siedzibie TVP Białystok.


Czytaj więcej
Mecz Charytatywny
czwartek, 20 listopada 2014 roku
Dodał: Hubert Sokołowski
Kategoria: Uroczystości


Jubileusz 70-lecia istnienia szkoły – film naszej absolwentki
niedziela, 16 listopada 2014 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Uroczystości

Serdecznie dziękujemy Justynie Demianiuk za zaangażowanie w realizację materiału filmowego z uroczystości 70–lecia istnienia szkoły. Skrót filmu do obejrzenia na kanale YouTube. Całość materiału to dwie płyty DVD, które można zamawiać u autorki filmu.


Kiermasz zdrowej żywności 2014
piątek, 14 listopada 2014 roku
Dodał: Hubert Sokołowski
Kategoria: Pozostałe


MAMY NIEPODLEGŁĄ! EDYCJA II 2014
piątek, 7 listopada 2014 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Pozostałe

Zapraszamy do udziału w ogólnopolskiej akcji społecznej "Mamy Niepodległą!". Akcja polega na bezpłatnym wysyłaniu przez obywateli Rzeczypospolitej okolicznościowych życzeń do bliskich i znajomych z okazji Narodowego Święta Niepodległości obchodzonego w dniu 11 listopada.


Czytaj więcej
VIII KONKURS PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH I PONADGIMNAZJALNYCH POWIATU BIELSKIEGO
piątek, 7 listopada 2014 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia

04.11.2014 r., w 96 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę, w Zespole Szkół Nr 1 im. Marszałka Józefa Klemensa Piłsudskiego odbył się VIII Konkurs Pieśni Patriotycznej Szkół Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych Powiatu Bielskiego. Honorowy patronat nad Konkursem objął i ufundował nagrody dla laureatów Starosta Bielski dr inż. Sławomir Jerzy Snarski.


Czytaj więcej
List Prezydenta RP
wtorek, 4 listopada 2014 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Pozostałe

List Prezydenta RP z okazji Narodowego Święta Niepodległości


<1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 >