Witamy! - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim 

Witamy!

II LO z BJN w Bielsku Podlaskim należy do czołówki najlepszych liceów w województwie podlaskim. Zajmujemy wysokie miejsca w ogólnopolskich rankingach szkół. Stawiamy na jakość nauczania. Nasi absolwenci kontynuują naukę na najbardziej prestiżowych uczelniach w kraju. Dajemy możliwość poszerzania wiedzy w ponad 30 kołach zainteresowań. Wolny czas możesz spędzić na zajęciach sportowych, śpiewając w zespole "Spadczyna", redagując szkolną gazetkę "Lawa", pracując w Klubie Spraw Polsko - Białoruskich. Jeżeli chcesz poznać smak bycia studentem ucząc się w liceum - koniecznie przyjdź do nas.

W ponad sześćdziesięcioletnim okresie istnienia szkoły jej mury opuściło wielu znakomitych absolwentów – dziś przedstawicieli najbardziej prestiżowych zawodów – lekarzy, naukowców, inżynierów, prawników, dziennikarzy, artystów. Niektórzy zajmowali bądź zajmują eksponowane stanowiska w administracji publicznej lub samorządzie terytorialnym. Ponadto wielu naszych absolwentów po ukończeniu studiów pracowało lub pracuje w naszej szkole jako nauczyciele różnych przedmiotów.Aktualności - Rok szkolny 2012/2013

Charytatywny Kiermasz w Naszej Szkole
sobota, 17 listopada 2012 roku
Dodał: Gabriel Siegień
Kategoria: Pozostałe

 16 listopada - w piątek w naszej szkole odbył się charytatywny kiermasz ciast. Klasy pierwsze i drugie przez kilka godzin sprzedawały zrobione przez siebie ciasta. Część pieniędzy przekazanano do Wydawnictwa Artystów Malujących Ustami i Nogami sp.zoo "AMUN". Wszystkie klasy łącznie zebrały około 1600zł, z czego najwięcej klasa Ic, wygrywając dzień bez pytania. 


Czytaj więcej
Charytatywny kiermasz ciast
wtorek, 13 listopada 2012 roku
Dodał: Gabriel Siegień
Kategoria: Pozostałe

 

Informujemy, że dnia 16 listopada (piątek), w naszej szkole odbędzie się kiermasz ciast. Pieniądze ze sprzedaży ciast zostaną przeznaczone na cel charytatywny. Klasa, która uzbiera największą kwotę ze sprzedaży ciast w nagrodę w wybrany dzień nie będzie odpytywana. 


Interaktywna Mapa Przemian
niedziela, 11 listopada 2012 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Pozostałe

Nazywam się Adrian, chodzę do klasy II A i w najbliższym czasie będę przemierzał razem z Wami najciekawsze miejsca naszego regionu pod kątem wykorzystania środków unijnych. To strona nie tylko o typowych inwestycjach. Postaram się odkryć fascynujące fakty i mity, oraz pokazać to co jest jeszcze dla znaczniej większości nieznane i nieodkryte. Zapraszam do czytania i komentowania mojego bloga !!! Adres bloga.


Czytaj więcej
Marek Monachowicz nasz mistrz w siłowaniu na ręce (Armwrestling)
wtorek, 6 listopada 2012 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia

Okazuje się, że uczniowie naszej szkoły mają różnorakie zainteresowania i odnoszą sukcesy nawet w dość nietypowych dyscyplinach. Miło nam poinformować, że nasz uczeń Marek Monachowicz (kl. III A) zajął I miejsce, w rozegranych 29.09. br. w Świdniku zawodach, w siłowaniu na ręce, pokonując w eliminacjach tegorocznego v-ce mistrza Polski. Gratulujemy!

Na naszym kanale YouTube prezentujemy film z zawodów film


Czytaj więcej
KONKURS Moja Szkolna Tapeta – edycja II – 2012/13
wtorek, 6 listopada 2012 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Pozostałe

Zapraszamy do udziału w bezpłatnym konkursie Moja Szkolna Tapeta.


Czytaj więcej
Zaproszenie na obchody Święta Niepodległości
piątek, 2 listopada 2012 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Pozostałe

Powiatowy Zespół ds. Obchodów Świąt Państwowych i Rocznic Patriotycznych serdecznie zaprasza na uroczystość związaną z obchodami Narodowego Święta Niepodległości, która odbędzie się w Bielsku Podlaskim.


Czytaj więcej
Wielki konkurs fotograficzny właśnie się rozpoczął!
piątek, 2 listopada 2012 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Pozostałe

Fundusz Lokalny Na Rzecz Rozwoju Społecznego oraz Nadleśnictwo Bielsk w Bielsku Podlaskim mają przyjemność ogłosić rozpoczęcie IV już edycji konkursu fotograficznego „Piękno powiatu bielskiego” realizowanego w ramach zadania publicznego „Podtrzymywanie tradycji regionalnej i narodowej” ogłoszonego przez Powiat Bielski.


Czytaj więcej
Konkurs na logo i hasło
piątek, 2 listopada 2012 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Pozostałe

Do dyrektorów szkół podstawowych,
gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych

        Wychowanie w duchu otwartości, tolerancji, wzajemnego szacunku powinno być ukierunkowane na przeciwdziałanie powstawaniu i funkcjonowaniu stereotypów, uprzedzeń etnicznych, narodowych, religijnych, na budowanie mostów i podejmowanie wspólnych przedsięwzięć. Dlatego też dzieci i młodzież powinny zdobywać informacje, dostrzegać podobieństwa, rozumieć różnice niezależnie od przynależności do grupy etnicznej czy religijnej.        


Czytaj więcej
"Samobójca" Grupy Teatralnej THE M.A.S.K
środa, 31 października 2012 roku
Dodał: Gabriel Siegień
Kategoria: Pozostałe

 

31 października klasy drugie i trzecie po kilku lekcjach wybrały się do Bielskiego Domu Kultury, aby obejrzeć spektakl "Samobójca" autorstwa Nikołaja Erdmana, reżyserowany przez Mateusza Sacharzewskiego. Grupa THE M.A.S.K składa się w większości z uczniów naszej szkoły. 


Czytaj więcej
Premiera spektaklu Grupy Teatralnej THE M.A.S.K
wtorek, 30 października 2012 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Pozostałe

Dnia 31 października br. o godz. 12.30 w Bielskim Domu Kultury odbędzie się premiera spektaklu "Samobójca" autorstwa Nikołaja Erdmana. Reżyserem spektaklu jest Mateusz Sacharzewski. W spektaklu uczestniczą uczniowie klas II i III.


Zebranie rodziców 15.11.2012r.
wtorek, 30 października 2012 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Pozostałe

Uprzejmie informujemy, że zebranie rodziców uczniów klas I, II i III odbędzie się 15 listopada  2012r. (czwartek) o godzinie 17.00.


Próbna Matura z OPERONEM
wtorek, 30 października 2012 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Pozostałe

Rozkład poszczególnych dni Próbnej Matury z OPERONEM:

 • Język polski zakres podstawowy: 20.11.2012r. (wtorek),  godz. 8.00
 • Matematyka zakres podstawowy: 21.11.2012r. (środa), godz. 8.00
 • Język obcy zakres podstawowy: 22.11.2012r.(czwartek), godz. 8.00
 • Przedmioty dodatkowe: 23.11.2012r. (piątek), godz. 8.00

Mistrzostwa w biegach przełajowych
poniedziałek, 29 października 2012 roku
Dodał: Gabriel Siegień
Kategoria: Sport

 Mistrzostwa Województwa w indywidualnych biegach przełajowych szkół ponadgimnazjalnych odbyły się w ciepły słoneczny czwartek 18 października 2012r. Dobra aura i termin (uczniowie nie musieli siedzieć w szkole) spowodowały, że frekwencja na zawodach była dość liczna. Łącznie startowało ponad 600 osób w sześciu biegach wg roczników klasowych, dziewczęta biegały na dystansie 1500m, a chłopcy 2500m.

Uczniowie naszej szkoły startowali: dziewczęta w biegu klas pierwszych i trzecich po trzy osoby, chłopcy w rocznikach '96 i '95 po cztery osoby. Indywidualnie najlepsze miejsce zajęła Julita Paniutycz z klasy Ib plasując się tuż za podium na czwartej pozycji. Wśród chłopców na wyróżnienie zasługują Jakub Raubo kl IId, zajmując w swoim biegu XVIII miejsce i Andrzej Bujniuk z klasy Ib, który uplasował się na miejscu XX-ym. Drużynowo oba zespoły zajęły odpowiednio XVII miejsce - dziewczęta i XVIII miejsce chłopcy.

Zredagował: E. Bedeniczuk


Бардаўская Восень 2012
sobota, 27 października 2012 roku
Dodał: Gabriel Siegień
Kategoria: Pozostałe

 

 

Śpiewana poezja i satyryczne spojrzenie na rzeczywistość po białorusku, czyli festiwal „Бардаўская Восень 2012”. W piątek, 26 października w Bielskim Domu Kultury odbyło się uroczyste otwarcie XIX edycji festiwalu.Czytaj więcej
Zaproszenie na premierę spektaklu Grupy Teatralnej THE M.A.S.K
wtorek, 23 października 2012 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Pozostałe

Dnia 31 października br. o godz. 19.00 w Bielskim Domu Kultury odbędzie się premiera spektaklu "Samobójca" autorstwa Nikołaja Erdmana. Reżyserem spektaklu jest Mateusz Sacharzewski.

W rolach głównych uczniowie naszej szkoły:

 • Grzegorz Mironczuk
 • Natalia Fiedoruk
 • Justyna Demianiuk
 • Ariadna Juszkiewicz
 • Aleksandra Szarko
 • Marta Maksimczuk
 • Marcin Moczulski
 • Katarzyna Kolata
 • Mateusz Sacharzewski (reżyser spektaklu)

Dla uczniów naszej szkoły spektakl odbędzie się również 31 października (godzina jeszcze nie jest ustalona)

Serdecznie zapraszamy (Grupa Teatralna THE M.A.S.K).


<1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 >