Witamy! - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim 

Witamy!

II LO z BJN w Bielsku Podlaskim należy do czołówki najlepszych liceów w województwie podlaskim. Zajmujemy wysokie miejsca w ogólnopolskich rankingach szkół. Stawiamy na jakość nauczania. Nasi absolwenci kontynuują naukę na najbardziej prestiżowych uczelniach w kraju. Dajemy możliwość poszerzania wiedzy w ponad 30 kołach zainteresowań. Wolny czas możesz spędzić na zajęciach sportowych, śpiewając w zespole "Spadczyna", redagując szkolną gazetkę "Lawa", pracując w Klubie Spraw Polsko - Białoruskich. Jeżeli chcesz poznać smak bycia studentem ucząc się w liceum - koniecznie przyjdź do nas.

W ponad sześćdziesięcioletnim okresie istnienia szkoły jej mury opuściło wielu znakomitych absolwentów – dziś przedstawicieli najbardziej prestiżowych zawodów – lekarzy, naukowców, inżynierów, prawników, dziennikarzy, artystów. Niektórzy zajmowali bądź zajmują eksponowane stanowiska w administracji publicznej lub samorządzie terytorialnym. Ponadto wielu naszych absolwentów po ukończeniu studiów pracowało lub pracuje w naszej szkole jako nauczyciele różnych przedmiotów.Aktualności - Rok szkolny 2012/2013

Matura w terminie dodatkowym już od 3 czerwca
czwartek, 30 maja 2013 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Pozostałe

Majowe egzaminy już za nami, jednak już 3 czerwca rozpocznie się dodatkowa sesja egzaminacyjna dla maturzystów, którzy z różnych względów nie pojawili się na salach egzaminacyjnych w maju.

Sesja dodatkowa matury 2013 odbędzie się w dniach 3-19 czerwca.


Czytaj więcej
REAGUJ. MASZ PRAWO
czwartek, 30 maja 2013 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Pozostałe

27 maja 2013 roku wystartowała kampania społeczna Rzecznika Praw Dziecka REAGUJ. MASZ PRAWO. Jej głównym celem jest zmiana biernej postawy ludzi wobec aktów krzywdzenia dzieci oraz zmniejszenie społecznego przyzwolenia na stosowanie przemocy.

Jak reagować?

Link do materiałów


Konkurs krasomówczy
wtorek, 28 maja 2013 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia

Informujemy, że Krzysztof Olejniczak ucz. kl. I C zajął I miejce w konkursie krasomówczym organizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Bielsku Podlaskim i uzyskał tytuł Złotego Oratora. Konkurs odbył się 27.05.2013. Opiekun mgr Alicja Kobus. Gratulujemy!


Kameralny Chór Dziecięcej Szkoły Chóralnej i ,,Rostov-Don Art. Music" w naszej szkole
sobota, 25 maja 2013 roku
Dodał: Gabriel Siegień
Kategoria: Pozostałe

 24.05.2013r w mury naszej szkoły zawitali wyjątkowi goście. Kameralny Chór Dziecięcej Szkoły Chóralnej Nr 52 z Mieżdurieczienska w Rosji. Zaprezentował on nam pięć wspaniałych cerkiewnych pieśni.  Po wysłuchaniu spokojnych Cerkiewnych utworów nasi uczniowie wysłuchali Zespołu Solistów ,,Rostov-Don Art. Music" z Rostowa w Rosji, w którego skład wchodzą sami mężczyźni. Przedstawili oni  nam piosenki w innym stylu niż poprzednia grupa, ale równie zachwycające. Nasi uczniowie nagrodzili gości gromkimi brawami. Jak powiedział Pan Dyrektor : mamy nadzieję że nie był to ich ostatni występ w naszej szkole.


Czytaj więcej
Wycieczka do Instytutu Biologii Ssaków w Białowieży
czwartek, 23 maja 2013 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Pozostałe

 

 

21 maja klasy IB i IID pojechały do Instytutu Biologii Ssaków, znajdującego się w Białowieży.


Czytaj więcej
"Żywe" szachy
czwartek, 23 maja 2013 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Pozostałe

18 maja w Bielsku została zorganizowana noc muzeów. W ramach tej imprezy o godzinie 18 pod ratuszem został rozegrany żywy turniej szachowy. Pojedynek został stoczony między I LO, a II LO w Bielsku.


Czytaj więcej
Zebranie rodziców uczniów klas II 22.05.2013r.
środa, 22 maja 2013 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Pozostałe

 

Informujemy, że zebranie rodziców uczniów klas II odbędzie się 22.05.2013r. o godz. 17.00.


Matura z języka białoruskiego 2013
czwartek, 16 maja 2013 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Pozostałe

Maturzyści ze szkół dla mniejszości narodowych przystąpili w czwartek (16.05) do egzaminów pisemnych z języków narodowych.

W tym roku egzamin maturalny z języka białoruskiego w Naszej Szkole zdaje 118 uczniów. Egzamin pisemny z języka narodowego jest dla abiturientów ze szkół dla mniejszości narodowych czwartym obowiązkowym pisemnym egzaminem maturalnym, po testach z języka polskiego, języka obcego nowożytnego i matematyki (egzaminy te są obowiązkowe na poziomie podstawowym). Muszą oni też zdać trzy obowiązkowe egzaminy ustne - z języka polskiego, języka obcego nowożytnego i języka ojczystego.


Spektakl teatralny „Niemcy”
środa, 15 maja 2013 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Pozostałe

Dyrektor  II Liceum Ogólnokształcącego z BJN im. Br. Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim oraz  Grupa Teatralna „Dziesiątka” pod opieką Alicji Nidae zaprasza  uczniów szkół gimnazjalnych w Bielsku Podlaskim na spektakl teatralny „Niemcy”na podstawie dramatu Leona Kruczkowskiego.


Czytaj więcej
"Teraz My gramy"
poniedziałek, 13 maja 2013 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Pozostałe

Uczestniczymy w projekcie „Teraz My gramy”, który zorganizowały dla naszego szkolnego kółka teatralnego Alicja Nidae  i  Alina Dębowska. Niektórzy się wycofywali, inni dołączali i tak o to stworzyliśmy grupę. Wspólnie zdecydowaliśmy żeby na warsztat wziąć dramat „Niemcy” Leona Kruczkowskiego. Jest to trudna sztuka, ale z pewnością zainteresuje widzów i wierzymy, że damy sobie z nią radę.


Czytaj więcej
<1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 >