Witamy! - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim 

Witamy!

II LO z BJN w Bielsku Podlaskim należy do czołówki najlepszych liceów w województwie podlaskim. Zajmujemy wysokie miejsca w ogólnopolskich rankingach szkół. Stawiamy na jakość nauczania. Nasi absolwenci kontynuują naukę na najbardziej prestiżowych uczelniach w kraju. Dajemy możliwość poszerzania wiedzy w ponad 30 kołach zainteresowań. Wolny czas możesz spędzić na zajęciach sportowych, śpiewając w zespole "Spadczyna", redagując szkolną gazetkę "Lawa", pracując w Klubie Spraw Polsko - Białoruskich. Jeżeli chcesz poznać smak bycia studentem ucząc się w liceum - koniecznie przyjdź do nas.

W ponad sześćdziesięcioletnim okresie istnienia szkoły jej mury opuściło wielu znakomitych absolwentów – dziś przedstawicieli najbardziej prestiżowych zawodów – lekarzy, naukowców, inżynierów, prawników, dziennikarzy, artystów. Niektórzy zajmowali bądź zajmują eksponowane stanowiska w administracji publicznej lub samorządzie terytorialnym. Ponadto wielu naszych absolwentów po ukończeniu studiów pracowało lub pracuje w naszej szkole jako nauczyciele różnych przedmiotów.Aktualności - Rok szkolny 2012/2013

Adam Paniutycz laureatem III edycji konkursu Sowa Matematyczna
środa, 19 czerwca 2013 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia

Miło nam poinformować, że Adam Paniutycz został laureatem III edycji ogólnopolskiego konkursu Sowa Matematyczna w kategorii Euklides (klasy 2 i 3 liceów i techników oraz 4 techników). Nagrodą dla zwycięzcy był wysokiej klasy notebook. Gratulujemy! Opiekun mgr Ireneusz Krasowski.


Wręczenie certyfikatów CISCO IT Essentials: PC Hardware and Software
poniedziałek, 17 czerwca 2013 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia

Dnia 17 czerwca 2013r. w II LOzBJN w Bielsku Podlaskim grupa uczniów otrzymała certyfikaty Lokalnej Akademii CISCO „IT Essentials: PC Hardware and Software”.


Czytaj więcej
Inżynier firmy Microsoft, światowej klasy ekspert od spraw bezpieczeństwa systemów komputerowych i sieci, w naszej szkole!
niedziela, 16 czerwca 2013 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Pozostałe

Konferencja CONFidence 2013, odbywająca się w Krakowie, była powodem przyjazdu do Polski wielu wybitnych specjalistów zajmujących się szeroko pojętym problemem bezpieczeństwa komputerów, systemów i sieci komputerowych. Jednym z prelegentów i uczestników tej konferencji był Adam Zabrocki.


Czytaj więcej
Zakończyła się II EDYCJA KONKURSU "PODLASKA MOZAIKA. W POSZUKIWANIU WSPÓLNOTY POGRANICZA"
poniedziałek, 10 czerwca 2013 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia

Sukces uczniów naszej szkoły.

Dnia 10 czerwca 2013 roku w VI Liceum Ogólnokształcącym im. Króla Zygmunta Augusta w Białymstoku odbyło się uroczyste podsumowanie Konkursu.


Czytaj więcej
Życie i twórczość Mikołaja Hajduka
niedziela, 9 czerwca 2013 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Uroczystości

O życiu i twórczości Mikołaja Hajduka dyskutowali w sobotę (8.06) uczestnicy konferencji w II Liceum Ogólnokształcącym z Białoruskim Językiem Nauczania w Bielsku Podlaskim.


Czytaj więcej
Kolejne przedstawienia sztuki „Niemcy” grupy teatralnej ,,Dziesiątka"
niedziela, 9 czerwca 2013 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Pozostałe

Dwa spektakle w dniu 7 czerwca br. na scenie Bielskiego Domu Kultury w Bielsku Podlaskim wystawiła grupa teatralna "Dziesiątka" z II Liceum Ogólnokształcącego im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim.


Czytaj więcej
Wycieczka rowerowa klasy Id do Parku Linowego w Doktorcach
wtorek, 4 czerwca 2013 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Wycieczki

Koniec maja i początek czerwca - najlepszy czas na wycieczki klasowe!


Czytaj więcej
Konferencja poświęcona Mikołajowi Hajdukowi
poniedziałek, 3 czerwca 2013 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Uroczystości

08 czerwca 2013r. o godz. 12.00 w ІІ Liceum Ogólnokształcącym z Białoruskim Językiem Nauczania im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim odbędzie się konferencja poświęcona Mikołajowi Hajdukowi. 


Czytaj więcej
Mistrzostwa Bielska Podlaskiego w lekkiej atletyce
piątek, 31 maja 2013 roku
Dodał: Gabriel Siegień
Kategoria: Sport

Z okazji Dni bielska Podlaskiego dnia 27.05.2013r odbyły się kolejne mistrzostwa m. Bielsk podlaski szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych w lekkiej atletyce dziewcząt i chłopców. Zawody rozegrano w 5 wybranych konkurencjach lekkoatletycznych + sztafecie. Nasi uczniowie reprezentowali szkołę w każdej konkurencji a wspólnymi siłami w klasyfikacji drużynowej zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców byliśmy najlepsi Mamy nadzieję że za rok także weźmiemy udział w tych zawodach i powtórzymy albo poprawimy swoje wyniki.

Naszych sportowców przygotowywał Pan Profesor Eugeniusz Bedeniczuk.


Czytaj więcej
Grupa teatralna ,,Dziesiątka" wystawiła w Bielskim Domu Kultury sztukę ,,Niemcy" dla szkół gimnazjalnych
piątek, 31 maja 2013 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Pozostałe

20 maja 2013 nasza grupa teatralna ,,Dziesiątka" wystawiła w Bielskim Domu Kultury sztukę ,,Niemcy" dla szkół gimnazjalnych.


Czytaj więcej
<1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 >