Witamy! - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim 

Witamy!

II LO z BJN w Bielsku Podlaskim należy do czołówki najlepszych liceów w województwie podlaskim. Zajmujemy wysokie miejsca w ogólnopolskich rankingach szkół. Stawiamy na jakość nauczania. Nasi absolwenci kontynuują naukę na najbardziej prestiżowych uczelniach w kraju. Dajemy możliwość poszerzania wiedzy w ponad 30 kołach zainteresowań. Wolny czas możesz spędzić na zajęciach sportowych, śpiewając w zespole "Spadczyna", redagując szkolną gazetkę "Lawa", pracując w Klubie Spraw Polsko - Białoruskich. Jeżeli chcesz poznać smak bycia studentem ucząc się w liceum - koniecznie przyjdź do nas.

W ponad sześćdziesięcioletnim okresie istnienia szkoły jej mury opuściło wielu znakomitych absolwentów – dziś przedstawicieli najbardziej prestiżowych zawodów – lekarzy, naukowców, inżynierów, prawników, dziennikarzy, artystów. Niektórzy zajmowali bądź zajmują eksponowane stanowiska w administracji publicznej lub samorządzie terytorialnym. Ponadto wielu naszych absolwentów po ukończeniu studiów pracowało lub pracuje w naszej szkole jako nauczyciele różnych przedmiotów.Aktualności - Rok szkolny 2012/2013

Wizyta przedstawicieli organizacji pozarządowych z Buriacji
środa, 5 grudnia 2012 roku
Dodał: Gabriel Siegień
Kategoria: Pozostałe

 

W dniu 5 grudnia wizytę  w naszej szkole złożyli przedstawiciele organizacji pozarządowych z Buriacji – republiki autonomicznej w Syberii Wschodniej, wchodzącej w skład Federacji Rosyjskiej. Goście zapoznali się z systemem szkolnictwa w Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem sytuacji oświatowej mniejszości białoruskiej. 


Czytaj więcej
Dni wolne od zajęć
wtorek, 4 grudnia 2012 roku
Dodał: Gabriel Siegień
Kategoria: Pozostałe

Dni wolne od zajęć dydaktycznych:
02.11.2012(piątek)
07.01.2013(poniedziałek)
08.01.2013(wtorek)
02.05.2013(czwartek)
06.05.2013(poniedziałek)
07.05.2013(wtorek)
08.05.2013(środa)
09.05.2013(czwartek)
23.05.2013(czwartek)
31.05.2013(piątek)


Zebranie rodziców uczniów klas III
poniedziałek, 3 grudnia 2012 roku
Dodał: Gabriel Siegień
Kategoria: Pozostałe

 

Informujemy, że spotkanie z rodzicami uczniów klas trzecich odbędzie się 18.12.2012 godz. 17.00. 


Uroczystość wręczenia dyplomów stypendium Prezesa Rady Ministrów
poniedziałek, 19 listopada 2012 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia

W dniu 14 listopada br. w sali koncertowej Opery i Filharmonii Podlaskiej odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów stypendium Prezesa Rady Ministrów. Z przyjemością informujemy, że wśród wyróżnionych znalazł się uczeń naszej szkoły Damian Koźluk kl III D. Gratulujemy!


Czytaj więcej
II edycja Wojewódzkiego Konkursu Piosenki Rosyjskiej „Piosenka z kapelusza”.
niedziela, 18 listopada 2012 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia

17 listopada 2012r. odbyła się II edycja Wojewódzkiego Konkursu Piosenki Rosyjskiej „Piosenka z kapelusza”. Tematem wiodącym w utworach była przyroda. Anita Jabłuszewska zaprezentowała się w piosence „Pticy” popularnej rosyjskiej piosenkarki Maksim i zajęła  II miejsce w konkursie. Gratulujemy! Opiekun mgr Joanna Chilkiewicz.


Czytaj więcej
Charytatywny Kiermasz w Naszej Szkole
sobota, 17 listopada 2012 roku
Dodał: Gabriel Siegień
Kategoria: Pozostałe

 16 listopada - w piątek w naszej szkole odbył się charytatywny kiermasz ciast. Klasy pierwsze i drugie przez kilka godzin sprzedawały zrobione przez siebie ciasta. Część pieniędzy przekazanano do Wydawnictwa Artystów Malujących Ustami i Nogami sp.zoo "AMUN". Wszystkie klasy łącznie zebrały około 1600zł, z czego najwięcej klasa Ic, wygrywając dzień bez pytania. 


Czytaj więcej
Charytatywny kiermasz ciast
wtorek, 13 listopada 2012 roku
Dodał: Gabriel Siegień
Kategoria: Pozostałe

 

Informujemy, że dnia 16 listopada (piątek), w naszej szkole odbędzie się kiermasz ciast. Pieniądze ze sprzedaży ciast zostaną przeznaczone na cel charytatywny. Klasa, która uzbiera największą kwotę ze sprzedaży ciast w nagrodę w wybrany dzień nie będzie odpytywana. 


Interaktywna Mapa Przemian
niedziela, 11 listopada 2012 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Pozostałe

Nazywam się Adrian, chodzę do klasy II A i w najbliższym czasie będę przemierzał razem z Wami najciekawsze miejsca naszego regionu pod kątem wykorzystania środków unijnych. To strona nie tylko o typowych inwestycjach. Postaram się odkryć fascynujące fakty i mity, oraz pokazać to co jest jeszcze dla znaczniej większości nieznane i nieodkryte. Zapraszam do czytania i komentowania mojego bloga !!! Adres bloga.


Czytaj więcej
Marek Monachowicz nasz mistrz w siłowaniu na ręce (Armwrestling)
wtorek, 6 listopada 2012 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia

Okazuje się, że uczniowie naszej szkoły mają różnorakie zainteresowania i odnoszą sukcesy nawet w dość nietypowych dyscyplinach. Miło nam poinformować, że nasz uczeń Marek Monachowicz (kl. III A) zajął I miejsce, w rozegranych 29.09. br. w Świdniku zawodach, w siłowaniu na ręce, pokonując w eliminacjach tegorocznego v-ce mistrza Polski. Gratulujemy!

Na naszym kanale YouTube prezentujemy film z zawodów film


Czytaj więcej
KONKURS Moja Szkolna Tapeta – edycja II – 2012/13
wtorek, 6 listopada 2012 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Pozostałe

Zapraszamy do udziału w bezpłatnym konkursie Moja Szkolna Tapeta.


Czytaj więcej
<1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 >