Witamy! - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim 

Witamy!

II LO z BJN w Bielsku Podlaskim należy do czołówki najlepszych liceów w województwie podlaskim. Zajmujemy wysokie miejsca w ogólnopolskich rankingach szkół. Stawiamy na jakość nauczania. Nasi absolwenci kontynuują naukę na najbardziej prestiżowych uczelniach w kraju. Dajemy możliwość poszerzania wiedzy w ponad 30 kołach zainteresowań. Wolny czas możesz spędzić na zajęciach sportowych, śpiewając w zespole "Spadczyna", redagując szkolną gazetkę "Lawa", pracując w Klubie Spraw Polsko - Białoruskich. Jeżeli chcesz poznać smak bycia studentem ucząc się w liceum - koniecznie przyjdź do nas.

W ponad sześćdziesięcioletnim okresie istnienia szkoły jej mury opuściło wielu znakomitych absolwentów – dziś przedstawicieli najbardziej prestiżowych zawodów – lekarzy, naukowców, inżynierów, prawników, dziennikarzy, artystów. Niektórzy zajmowali bądź zajmują eksponowane stanowiska w administracji publicznej lub samorządzie terytorialnym. Ponadto wielu naszych absolwentów po ukończeniu studiów pracowało lub pracuje w naszej szkole jako nauczyciele różnych przedmiotów.Aktualności - Rok szkolny 2011/2012

XVIII Фэстываль Беларускай Бардаўскай ды Аўтарскай Песні "Бардаўская Восень 2011"
wtorek, 18 października 2011 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Pozostałe

 

 

Праграма XVIII Фэстывалю Беларускай Бардаўскай ды Аўтарскай Песьні "Бардаўская Восень" 2011


Czytaj więcej
Nauczycielom II LOzBJN przyznano Medale Komisji Edukacji Narodowej
niedziela, 16 października 2011 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Uroczystości

 

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej w Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania w Białymstoku pedagodzy z woj. podlaskiego zostali w piątek wyróżnieni odznaczeniami państwowymi.


Czytaj więcej
Uroczyste obchody Dnia Edukacji Narodowej w powiecie bielskim
niedziela, 16 października 2011 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Uroczystości

 

"Nauczyciel … to jedna z najbardziej wyjątkowych postaci na całym świecie, bo któż inny mógłby każdego dnia ofiarowywać to, co w nim najlepszego cudzym dzieciom?"

Deanna Beisser

Powiatowe obchody Dnia Edukacji Narodowej zorganizowano 13 października 2011r w II Liceum Ogólnokształcącym z Białoruskim Językiem Nauczania im B. Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim.


Czytaj więcej
Życzenia z okazji Dnia Nauczyciela
czwartek, 13 października 2011 roku
Dodał: Paweł Jakończuk
Kategoria: Uroczystości

 

 

 

W tym szczególnym dniu składamy wszystkim naszym nauczycielom najlepsze życzenia. Dziękujemy za pracę, poświęcenie i trud wkładany w przekazywanie nam wiedzy. Życzymy też wytrwałości i sił do dalszej pracy z młodzieżą.


Życzenia Podlaskiego Kuratora Oświaty z okazji Dnia Edukacji Narodowej
czwartek, 13 października 2011 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Uroczystości

Szanowni Państwo
Dyrektorzy, Nauczyciele, Pracownicy Edukacji

        Z okazji Dnia Edukacji Narodowej składam Państwu Pedagogom moje serdeczne podziękowanie za rzetelność i oddanie, z jakim realizujecie powierzone obowiązki. Wysoce cenię Państwa profesjonalizm i kompetencje, których efektem są wyniki osiągane przez uczniów podlaskich szkół.


Czytaj więcej
Półfinał Licealiady Wojewódzkiej w lekkiej atletyce
wtorek, 11 października 2011 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Sport

Zawody odbyły się na Stadionie Miejskim w Białymstoku jako Memoriał Aleksandra Wojny w dniu 01 października 2011r w sobotę, przy pięknej słonecznej pogodzie, sprzyjającej uzyskiwaniu dobrych wyników. Do udziału w zawodach zgłosiło się 27 zespołów dziewcząt i 32 zespoły chłopców szkól ponadgimnazjalnych województwa podlaskiego. Powiat bielski reprezentowały dwie szkoły II LO z BJN i ZS z Brańska. Reprezentacja naszej szkoły składała się z  pełnej 15-osobowej obsady zespołu dziewcząt i 12-osobowego zespołu chłopców.


Czytaj więcej
Sławomir Niedźwiecki otrzymał tytuł Finalisty Konkursu Innowacyjny Nauczyciel 2011
niedziela, 9 października 2011 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia

W dniach 7-8.10.2011 r. w siedzibie firmy Microsoft w Warszawie odbyło się Ogólnopolskie Forum Innowacyjnych Nauczycieli i Szkół podczas którego  Sławomir Niedźwiecki otrzymał tytuł Finalisty. Spośród 120 zgłoszonych projektów Komisja konkursu wyłoniła 40, które zostały zakwalifikowane do udziału w II Etapie konkursu. Wśród nich znalazł się projekt (Nie)bezpieczny Internet Sławomira Niedźwieckiego i uczniów naszej szkoły. Na uwagę zasługuje fakt, że z woj. podlaskiego do  najlepszej 40 zostały zakwalifikowane tylko 2 projekty.


Czytaj więcej
Mistrzostwa województwa LZS w Czartajewie
czwartek, 6 października 2011 roku
Dodał: Paweł Jakończuk
Kategoria: Sport

 

W dniu 22 września 2011 przy ZSR w Czartajewie odbyły się Mistrzostwa LZS juniorów młodszych w lekkiej atletyce jako Memoriał im. Zdzisława Sawickiego. Nasza szkoła skorzystała z zaproszenia do udziału w zawodach, na które pojechały dwie drużyny: 14 dziewcząt i 8 chłopców z klas pierwszych i drugich. Zawody odbywały się na stadionie 


Czytaj więcej
Wizyta Jego Ekscelencji Antoniego Pacyfika Dydycza – Biskupa Diecezji Drohiczyńskiej w naszej szkole
środa, 28 września 2011 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Uroczystości

27.09.2011 odbyła się w naszej szkole niezwykła uroczystość. W progach naszej szkoły gościł Jego Ekscelencja Antoni Pacyfik Dydycz – Biskup Diecezji Drohiczyńskiej.


Czytaj więcej
Otrzęsiny 2011
piątek, 23 września 2011 roku
Dodał: Paweł Jakończuk
Kategoria: Uroczystości

 

Tradycyjnie już, w naszej szkoły odbyły się otrzęsiny klas pierwszych. Uczniowie wzięli udział w zawodach, nagrodą główną był dzień bez pytania. Rywalizację wygrała klasa IB. Impreza zakończyła się szkolną dyskoteką.


Czytaj więcej
<1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 >