Witamy! - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim 

Witamy!

II LO z BJN w Bielsku Podlaskim należy do czołówki najlepszych liceów w województwie podlaskim. Zajmujemy wysokie miejsca w ogólnopolskich rankingach szkół. Stawiamy na jakość nauczania. Nasi absolwenci kontynuują naukę na najbardziej prestiżowych uczelniach w kraju. Dajemy możliwość poszerzania wiedzy w ponad 30 kołach zainteresowań. Wolny czas możesz spędzić na zajęciach sportowych, śpiewając w zespole "Spadczyna", redagując szkolną gazetkę "Lawa", pracując w Klubie Spraw Polsko - Białoruskich. Jeżeli chcesz poznać smak bycia studentem ucząc się w liceum - koniecznie przyjdź do nas.

W ponad sześćdziesięcioletnim okresie istnienia szkoły jej mury opuściło wielu znakomitych absolwentów – dziś przedstawicieli najbardziej prestiżowych zawodów – lekarzy, naukowców, inżynierów, prawników, dziennikarzy, artystów. Niektórzy zajmowali bądź zajmują eksponowane stanowiska w administracji publicznej lub samorządzie terytorialnym. Ponadto wielu naszych absolwentów po ukończeniu studiów pracowało lub pracuje w naszej szkole jako nauczyciele różnych przedmiotów.Aktualności - Rok szkolny 2011/2012

Półfinał Licealiady Wojewódzkiej w lekkiej atletyce
wtorek, 11 października 2011 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Sport

Zawody odbyły się na Stadionie Miejskim w Białymstoku jako Memoriał Aleksandra Wojny w dniu 01 października 2011r w sobotę, przy pięknej słonecznej pogodzie, sprzyjającej uzyskiwaniu dobrych wyników. Do udziału w zawodach zgłosiło się 27 zespołów dziewcząt i 32 zespoły chłopców szkól ponadgimnazjalnych województwa podlaskiego. Powiat bielski reprezentowały dwie szkoły II LO z BJN i ZS z Brańska. Reprezentacja naszej szkoły składała się z  pełnej 15-osobowej obsady zespołu dziewcząt i 12-osobowego zespołu chłopców.


Czytaj więcej
Sławomir Niedźwiecki otrzymał tytuł Finalisty Konkursu Innowacyjny Nauczyciel 2011
niedziela, 9 października 2011 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia

W dniach 7-8.10.2011 r. w siedzibie firmy Microsoft w Warszawie odbyło się Ogólnopolskie Forum Innowacyjnych Nauczycieli i Szkół podczas którego  Sławomir Niedźwiecki otrzymał tytuł Finalisty. Spośród 120 zgłoszonych projektów Komisja konkursu wyłoniła 40, które zostały zakwalifikowane do udziału w II Etapie konkursu. Wśród nich znalazł się projekt (Nie)bezpieczny Internet Sławomira Niedźwieckiego i uczniów naszej szkoły. Na uwagę zasługuje fakt, że z woj. podlaskiego do  najlepszej 40 zostały zakwalifikowane tylko 2 projekty.


Czytaj więcej
Mistrzostwa województwa LZS w Czartajewie
czwartek, 6 października 2011 roku
Dodał: Paweł Jakończuk
Kategoria: Sport

 

W dniu 22 września 2011 przy ZSR w Czartajewie odbyły się Mistrzostwa LZS juniorów młodszych w lekkiej atletyce jako Memoriał im. Zdzisława Sawickiego. Nasza szkoła skorzystała z zaproszenia do udziału w zawodach, na które pojechały dwie drużyny: 14 dziewcząt i 8 chłopców z klas pierwszych i drugich. Zawody odbywały się na stadionie 


Czytaj więcej
Wizyta Jego Ekscelencji Antoniego Pacyfika Dydycza – Biskupa Diecezji Drohiczyńskiej w naszej szkole
środa, 28 września 2011 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Uroczystości

27.09.2011 odbyła się w naszej szkole niezwykła uroczystość. W progach naszej szkoły gościł Jego Ekscelencja Antoni Pacyfik Dydycz – Biskup Diecezji Drohiczyńskiej.


Czytaj więcej
Otrzęsiny 2011
piątek, 23 września 2011 roku
Dodał: Paweł Jakończuk
Kategoria: Uroczystości

 

Tradycyjnie już, w naszej szkoły odbyły się otrzęsiny klas pierwszych. Uczniowie wzięli udział w zawodach, nagrodą główną był dzień bez pytania. Rywalizację wygrała klasa IB. Impreza zakończyła się szkolną dyskoteką.


Czytaj więcej
Wycieczka rowerowa do Parku Linowego w Doktorcach
wtorek, 20 września 2011 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Wycieczki

19 września 2011r. kilkunastu uczniów klas drugich wraz z opiekunami Eugeniuszem Bedeniczukiem i Sławomirem Niedźwieckim wybrało się na wycieczkę rowerową do Parku Linowego w Doktorcach. Z Bielska Podlaskiego do Doktorc jest około 25 km. Jedzie się tam niezbyt trudną trasą przez Mulawicze i Strablę.


Czytaj więcej
Ślubowanie uczniów klas pierwszych 18.09.2011
niedziela, 18 września 2011 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Uroczystości

 18 września 2011 r. w obecności rodziców i nauczycieli odbyło się ślubowanie uczniów klas pierwszych. Tak oto, z dniem dzisiejszym uczniowie klas pierwszych stali się pełnoprawnymi członkami społeczności uczniowskiej II Liceum Ogólnokształcącego z Białoruskim Językiem Nauczania im. B. Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim.


Czytaj więcej
Topiło 2011
sobota, 17 września 2011 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Wycieczki

 16 września 2011 odbyła się tradycyjna wycieczka integracyjna uczniów klas pierwszych wraz z wychowawcami do Topiła - cichego, sielskiego, malowniczo położonego zakątka Puszczy Białowieskiej.


Czytaj więcej
Wspaniały sukces uczniów i nauczycieli II LO z BJN w XV edycji konkursu „Historia Bliska”
wtorek, 13 września 2011 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia

W XV edycji konkursu „Historii Bliskiej” uczestnicząca w nim młodzież – gimnazjów i szkół średnich – po raz pierwszy mogła wybrać spośród aż czterech równorzędnych tematów: Dzieci wojny – żołnierze i ofiary; Szkolna fotografia – wojenne losy kolegów, przyjaciół i nauczycieli; Spotkania w XX wieku. Polacy–Rosjanie: przyjaciele, wrogowie, sąsiedzi? oraz Warszawa zbudowana, zburzona, odbudowywana. Moje miejsca i w tych miejscach ludzie… Konkurs ogłoszony został w pierwszych dniach listopada 2010 przez Ośrodek KARTA i Współorganizatorów, czyli: Muzeum II Wojny Światowej, Urząd do spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych, Urząd m. st. Warszawy wraz z Warszawskim Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń oraz Fundację im. Batorego.


Czytaj więcej
Rozwiązanie XV edycji konkursu "Historia bliska"
wtorek, 13 września 2011 roku
Dodał: Paweł Jakończuk
Kategoria: Osiągnięcia

Źródło: www.historiabliska.pl12 września 2011 w Sali Wielkiej na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się uroczysta Gala Finałowa XV edycji konkursu „Historia Bliska” pod patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. I nagrodę zespołową zdobyło rodzeństwo — Erwin Ciulkiewicz i Oskar Ciulkiewicz za film pt. Wizerunek Sowieta z lat 1939–45 w pamięci mieszkańców Orli. Opiekunami pracy byli: Włodziemierz Wawulski i Elżbieta Ciulkiweicz.

III nagrodę zespołową zdobyły Adrianna Dębowska i Marta Leoniuk (IIIc) za film Dzisiaj, dziecko, nie pójdziesz do szkoły...

Laureatami II wyróżnienia zostali Damian Bednarczyk (IIIa) i Tomasz Markiewicz (IIIc) za pracę (Nie)zapomniany grób. Opiekunami laureatów był pan Włodzimierz Wawulski, za co otrzymał I nagrodę dla nauczycieli. Gratulujemy!


72. rocznica wybuchu II Wojny Światowej
czwartek, 1 września 2011 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Pozostałe

1.09.1939r. Pamiętamy!

Polecamy serwis archiwalnych audycji Polskiego Radia, dokumentujących wydarzenia największego konfliktu zbrojnego w historii świata: [ więcej ]


List Podlaskiego Kuratora Oświaty z okazji nowego roku szkolnego 2011/2012
czwartek, 1 września 2011 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Uroczystości

Przed nami kolejny rok nauki i pracy. To również kolejny rok wdrażania reformy edukacyjnej. Dotychczasowe zmiany, choć poddawane krytycznemu osądowi, zmierzają do założonego celu, czyli przeobrażenia polskich szkół w nowoczesne placówki, przyjazne uczniom i rozwijające ich umiejętności oraz zainteresowania. A mijający rok szkolny pokazał, że w naszych uczniach drzemie ogromny potencjał w postaci przeróżnych talentów, które odpowiednio stymulowane wspaniale się rozwijają. Ubiegły rok, ogłoszony przez Ministerstwo Edukacji Narodowej Rokiem Odkrywania Talentów, zainspirował szkoły i placówki - również z naszego województwa - do pracy nad rozbudzaniem w uczniach ciekawości poznawania świata, ambicji naukowych, sportowych i artystycznych. Serdecznie dziękuję wszystkim zaangażowanym w tę działalność, bo dzięki niej nasi uczniowie rozwijają się, umacniają w poczuciu własnej wartości i są lepiej przygotowani do podjęcia wyzwań przyszłości.


Czytaj więcej
List Ministra Edukacji Narodowej do uczniów, rodziców, dyrektorów, nauczycieli i pracowników oświaty z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2011/2012
czwartek, 1 września 2011 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Uroczystości

Drodzy Uczniowie i Rodzice,
Szanowni Dyrektorzy i Nauczyciele,
Drodzy Pracownicy Oświaty,

po dwumiesięcznym wakacyjnym odpoczynku wracacie do szkoły pełni energii i zapału do pracy. Przed Wami nowy rok szkolny. Rok, w którym czekają nas zadania związane z kolejnym etapem wprowadzania zmian programowych - do trzecich klas szkół podstawowych i gimnazjów. Będzie to również kolejny rok upowszechniania edukacji przedszkolnej oraz obniżania wieku rozpoczynania nauki w szkole.


Czytaj więcej
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2011/2012 w II LO z BJN
czwartek, 1 września 2011 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Uroczystości

 

Za nami dwa miesiące wakacji. Rozpoczął się nowy rok szkolny. Kolejny rok wytężonej pracy, nadziei, marzeń oraz sukcesów edukacyjnych. Wszystkim uczniom życzymy wytrwałości w zdobywaniu wiedzy, a nauczycielom cierpliwości. 

 

 


Czytaj więcej
Relacja z wycieczki uczestników Olimpiady Języka Białoruskiego na Białoruś
sobota, 27 sierpnia 2011 roku
Dodał: Paweł Szeszko
Kategoria: Wycieczki

 

Olimpiada Języka Białoruskiego nie jest zwykłą olimpiadą przedmiotową. Oprócz „solidnych” nagród, jakie otrzymują wszyscy uczestnicy szczebla centralnego, przywilejów na wielu uczelniach wyższych oraz oceny celującej z języka białoruskiego, chyba największą nagrodą dla uczestników Olimpiady jest wyjazd na Białoruś, organizowany przez Ambasadę Republiki Białoruś.


Czytaj więcej
<1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 >