Witamy! - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim 

Witamy!

II LO z BJN w Bielsku Podlaskim należy do czołówki najlepszych liceów w województwie podlaskim. Zajmujemy wysokie miejsca w ogólnopolskich rankingach szkół. Stawiamy na jakość nauczania. Nasi absolwenci kontynuują naukę na najbardziej prestiżowych uczelniach w kraju. Dajemy możliwość poszerzania wiedzy w ponad 30 kołach zainteresowań. Wolny czas możesz spędzić na zajęciach sportowych, śpiewając w zespole "Spadczyna", redagując szkolną gazetkę "Lawa", pracując w Klubie Spraw Polsko - Białoruskich. Jeżeli chcesz poznać smak bycia studentem ucząc się w liceum - koniecznie przyjdź do nas.

W ponad sześćdziesięcioletnim okresie istnienia szkoły jej mury opuściło wielu znakomitych absolwentów – dziś przedstawicieli najbardziej prestiżowych zawodów – lekarzy, naukowców, inżynierów, prawników, dziennikarzy, artystów. Niektórzy zajmowali bądź zajmują eksponowane stanowiska w administracji publicznej lub samorządzie terytorialnym. Ponadto wielu naszych absolwentów po ukończeniu studiów pracowało lub pracuje w naszej szkole jako nauczyciele różnych przedmiotów.Aktualności - Rok szkolny 2011/2012

Odlotowa wystawa fotografii
poniedziałek, 20 lutego 2012 roku
Dodał: Gabriel Siegień
Kategoria: Wycieczki

 

Dnia 20 lutego 2012 klasa Ia odwiedziła wystawę fotograficzną pod tytułem „Odloty Hesji” w Muzeum w Bielsku Podlaskim. Autorem zdjęć jest Sławomir „Hesja” Krajniewski, a tematyką fotografii jest lotnictwo.


Czytaj więcej
Kurier Poranny pisze o naszej stypendystce Marcie Malinowskiej
piątek, 17 lutego 2012 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia

W dniu 17.02.2012r. w Kurierze Porannym ukazał się artykuł na temat utalentowanej muzycznie Marty Malinowskiej (III D) – stypendystki Marszałka Województwa Podlaskiego. Zapraszamy do lektury.


Czytaj więcej
Uczniowie II LO z BJN otrzymali stypendia dla uczniów uzdolnionych artystycznie na rok 2012
piątek, 17 lutego 2012 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia

Oskar Ciulkiewicz (II C), Adrianna Dębowska (III C), Marta Malinowska (III D) otrzymali stypendia dla uczniów uzdolnionych artystycznie na rok 2012 przyznawane przez Marszałka Województwa Podlaskiego.


Czytaj więcej
W Biuletynie Informacyjnym „Białorusini na świecie” napisano o sukcesach naszego liceum
czwartek, 16 lutego 2012 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia


Czytaj więcej
Spotkanie Podlaskiego Kuratora Oświaty się z dyrektorami szkół ponadgimnazjalnych
środa, 15 lutego 2012 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki
Kategoria: Osiągnięcia

W dniu 13.02.2012r. Podlaski Kurator Oświaty spotkał się z dyrektorami szkół ponadgimnazjalnych, które osiągnęły wysokie wyniki w Ogólnopolskim Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych w roku szkolnym 2010/2011 miesięcznika Perspektywy i dziennika Rzeczpospolita. Miło nam poinformować, że w spotkaniu uczestniczył również Pan Dyrektor II LO z BJN w Bielsku Podlaskim Andrzej Stepaniuk, który z rąk Wicewojewody Podlaskiego otrzymał pamiątkowy dyplom.

Tegoroczny Ogólnopolski Ranking Liceów Ogólnokształcących i Techników potwierdził wysoką pozycję naszej szkoły w woj. podlaskim. 


Czytaj więcej
Dystkoteka
poniedziałek, 13 lutego 2012 roku
Dodał: Gabriel Siegień
Kategoria: Osiągnięcia

 

Dnia 16.02.2012r. o godzinie 17.00 odbędzie się dyskoteka szkolna. Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów.


Konkurs "Poznajemy Ojcowiznę"
czwartek, 9 lutego 2012 roku
Dodał: Gabriel Siegień
Kategoria: Osiągnięcia

 

Z przyjemnością informujemy, że uczeń naszej szkoły Oskar Ciulkiewicz zajął I miejsce w kategorii prac multimedialnych szkół ponadgimnazjalnych w etapie wojewódzkim XIX Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajobrazowego “Poznajemy Ojcowiznę”. Opiekun: Włodzimierz Wawulski. Gratulujemy!


Czytaj więcej
Promocja książki "Marylka" 18.02.2012 godz. 17.00
wtorek, 7 lutego 2012 roku
Dodał: Gabriel Siegień
Kategoria: Pozostałe

 

 

 

 

Zapraszamy na promocję książki "Marylka" - wspomnienie o Maryli
Bazyluk - Sośniuk (z jej wierszami, archiwalnymi zdjęciami i
dokumentami) 18 lutego 2012 r. godz. 17.00 Muzeum (Ratusz) w Bielsku
Podlaskim. Wstęp wolny.


Czytaj więcej
Wspólnie odkrywamy cyfrowy świat! Bezpiecznie!
niedziela, 5 lutego 2012 roku
Dodał: Gabriel Siegień
Kategoria: Pozostałe

7 lutego ponad 70 państw z pięciu kontynentów obchodzić będzie Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). W Polsce DBI od 2005 roku organizowany jest przez Polskie Centrum Programu Safer Internet, które tworzą Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa (NASK) oraz Fundacja Dzieci Niczyje (FDN). Głównym partnerem DBI 2012 jest Fundacja Orange, a patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Minister Edukacji Narodowej Krystyna Szumilas.


Czytaj więcej
Zebranie rodziców
niedziela, 5 lutego 2012 roku
Dodał: Gabriel Siegień
Kategoria: Pozostałe

 

 Informujemy, że zebranie rodziców uczniów klas I oraz II odbędzie się 12.02.2012 (niedziela), godz. 9.00, a rodziców  uczniów klas III 23.02.2012 (czwartek), godz. 17.00.


<1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 >