II LO z BJN w Bielsku Podlaskim należy do czołówki najlepszych liceów w województwie podlaskim. Zajmujemy wysokie miejsca w ogólnopolskich rankingach szkół. Stawiamy na jakość nauczania. Nasi absolwenci kontynuują naukę na najbardziej prestiżowych uczelniach w kraju. Dajemy możliwość poszerzania wiedzy w ponad 30 kołach zainteresowań. Wolny czas możesz spędzić na zajęciach sportowych, śpiewając w zespole "Spadczyna", redagując szkolną gazetkę "Lawa", pracując w Klubie Spraw Polsko - Białoruskich. Jeżeli chcesz poznać smak bycia studentem ucząc się w liceum - koniecznie przyjdź do nas.
W ponad sześćdziesięcioletnim okresie istnienia szkoły jej mury opuściło wielu znakomitych absolwentów – dziś przedstawicieli najbardziej prestiżowych zawodów – lekarzy, naukowców, inżynierów, prawników, dziennikarzy, artystów. Niektórzy zajmowali bądź zajmują eksponowane stanowiska w administracji publicznej lub samorządzie terytorialnym. Ponadto wielu naszych absolwentów po ukończeniu studiów pracowało lub pracuje w naszej szkole jako nauczyciele różnych przedmiotów.
Środa, 15 listopada była ostatnim dniem naszej wyprawy do Parlamentu Europejskiego. Do Polski wracamy przez Frankonię, która jest częścią Bawarii.
Zatrzymaliśmy się w malowniczym Würzburgu, gdzie zobaczyliśmy m. in. imponującą, barokową rezydencję rządzących niegdyś miastem książąt-biskupów, wybudowaną na wzór Wersalu. Dzielimy się zdjęciami, które pozwolą poczuć Wam chodzisz trochę klimat miasteczka. Rezydencja jest wpisana na listę UNESCO. Więcej zdjęć https://www.facebook.com/profile.php?id=100032374192289
Przekroczyliśmy Ren, najdłuższą rzekę w Europie (ponad 1200 km). Jesteśmy w Strasburgu, w Alzacji. Strasburg to najbardziej niemieckie miasto we Francji i siedziba Parlamentu Europejskiego. 14 listopada realizujemy główny cel naszej wyprawy, czyli wizytę w Parlamencie Europejskim.
W poniedziałek 13 listopada br. dotarliśmy do Norymbergi. A tam deszcz, jesienna szaruga, a na średniowiecznym rynku przygotowania do świąt: zapach norymberskich kiełbasek i korzennych pierniczków, z których słynie Norymberga. We wtorek 14 listopada br. główny cel podróży EUROSCOLA - wydarzenie w Parlamencie Europejskim w Strasburgu.
W drodze do PE w Strasburgu zatrzymaliśmy się w Pradze
W drodze do PE w Strasburgu zatrzymaliśmy się w Pradze. Praga – miasto setek wież, wpisane na listę UNESCO i jedno z najpiękniejszych miast świata. My zobaczyliśmy to na własne oczy!
11 listopada Polska świętuje 105. rocznicę odzyskania niepodległości. 11 listopada 1918 roku, po 123 niewoli austriackiej, pruskiej i rosyjskiej, odrodziło się niepodległe państwo polskie.
W dniu dzisiejszym odbyły się Powiatowe Obchody Narodowego Święta Niepodległości, podczas których, uczniowie Naszej Szkoły przedstawili wspaniałą prezentację artystyczną. Część artystyczna została przygotowana pod kierunkiem: Joanny Chilkiewicz, Katarzyny Ignatiuk, Alicji Kobus pod czujnym okiem Pana Dyrektora Włodzimierza Wawulskiego.
Montaż słowno-muzyczny z okazji Święta Niepodległości
9 listopada br. uczniowie Naszego Liceum zaprezentowali społeczności szkolnej wspaniały montaż słowno-muzyczny z okazji Narodowego Święta Niepodległości.
5 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek! Dzień ten jest okazją, aby przypomnieć sobie naszych, ulubionych, bajkowych bohaterów. Nasi uczniowie przyszli dziś do szkoły przebrani w piękne bajkowe i filmowe stroje.
Wspomnienie Eugeniusza Bedeniczuka, nauczyciela wf w Naszym Liceum, lekkoatlety, trójskoczka, Olimpijczyka, który odszedł niespodziewanie 2 maja 2023 roku w wieku 62 lat.
Zbliża się listopad, czas pamiętania o tych, którzy odeszli. Zapraszam do wysłuchania wspomnienia Eugeniusza Bedeniczuka, nauczyciela wf w Naszym Liceum, lekkoatlety, trójskoczka, Olimpijczyka, który odszedł niespodziewanie 2 maja 2023 roku w wieku 62 lat. [link]
28 października br., pierwszego dnia Festiwal Białoruskiej Poezji Śpiewanej i Piosenki Autorskiej "Bardauskaja Wosień" odbyła się rozmowa-wspomnienie zmarłej 3 października br. wybitnej białoruskiej poetki Nadziei Artymowicz.
28 Festiwal Białoruskiej Poezji Śpiewanej i Piosenki Autorskiej "Bardauskaja Wosień"
Tatiana - uczennica klasy IV b - jedna z fanek „Bardów”. Fot. Sławomir Niedźwiecki
27 października w Bielskim Domu Kultury rozpoczął się Festiwal Białoruskiej Poezji Śpiewanej i Piosenki Autorskiej "Bardauskaja Wosień", czyli Jesień Bardów, popularnie zwana "Bardami".
Pierwszego dnia festiwalu został zaprezentowany muzyczno-artystyczny projekt “Kraj” autorstwa Kaciaryny Vadanosavej i Alaksandry Kanafalskiej, odbyła się rozmowa-wspomnienie poetki Nadziei Artymowicz, a także koncert zespołu Relikt.
27 października uczniowie klas pierwszych uczęszczający na zajęcia języka białoruskiego pod bacznym okiem opiekunek udali się do Białegostoku. Po drodze odwiedzili Monaster Żeński w Zwierkach. Tam jedna z sióstr przybliżyła historię monasteru, oraz opowiedziała o relikwiach Św. Młodzieńca Gabriela, które w sezonie letnim znajdują się w cerkwi monasterskiej. Ze Zwierek udali się do Białegostoku, gdzie obejrzeli spektakl pt. "Святло ў цемры" oparty na tekstach i biografiach twórców, którzy zostali zamordowani lub represjonowani w 1937 roku na Białorusi. Po spektaklu, uczniowie pełni wiary z nowymi siłami wrócili do Bielska Podlaskiego, by tam na godzinę 18 udać się do Bielskiego Domu Kultury na festiwal "Бардоўская восень".
Spotkanie z bielskim policjantami w ramach kampanii „Przeciw pijanym kierowcom”
26 października bielscy policjanci i profilaktycy spotkali się z uczniami klas III a i III bc. Spotkania odbyły się w ramach inicjatywy pod nazwą „Przeciw pijanym kierowcom” realizowanej przez bielską Policję wspólnie z Urzędem Miasta w Bielsku Podlaskim. Policjanci oraz profilaktycy przypomnieli słuchaczom najważniejsze zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Бардаўская восень стартуе ўжо заўтра! З радасцю пабачымся з вамі ўжывую на імпрэзах. Аднак, калі раптам непераадольныя абставіны не дазваляюць вам прысутнічаць асабіста, - завітвайце на youtube-канал фундацыі https://www.youtube.com/@FundacjaTutaka. Там пройдуць анлайн-трансляцыі ўсіх трох дзён фестывалю: