Osiągnięcia - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim 

Osiągnięcia - Rok szkolny 2016/2017

[ Archiwum rok szkolny 2014/2015 ]
[ Archiwum rok szkolny 2013/2014 ]
[ Archiwum rok szkolny 2012/2013 ]
[ Archiwum rok szkolny 2011/2012 ]
[ Archiwum rok szkolny 2010/2011 ]
[ Archiwum rok szkolny 2009/2010 ]
[ Archiwum rok szkolny 2008/2009 ]
[ Archiwum rok szkolny 2007/2008 ]
Marszałek Województwa Podlaskiego przyznał stypendia uzdolnionym artystycznie
środa, 7 grudnia 2016 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Marszałek Województwa Podlaskiego przyznał stypendia uzdolnionym artystycznie. Z dumą informujemy, że wśród nagrodzonych znalazły się: Malisz Daria kl. III B – muzyka, teatr, literatura, film oraz  Malisz Magdalena kl. II B – muzyka, teatr, literatura, Nika Jurczuk kl. II A - muzyka, taniec, folklor, literatura, film.Serdecznie gratulujemy!


Podziękowanie od wychowanków Domu Dziecka w Białowieży
poniedziałek, 5 grudnia 2016 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

 


5 grudnia Międzynarodowy Dzień Wolontariusza
niedziela, 4 grudnia 2016 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Uczniowie naszej szkoły angażują się w różne akcje o charakterze non profit i aktywnie wspierają ideę wolontariatu.

5 grudnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Wolontariusza, ustanowiony w 1986 r. przez Organizację Narodów Zjednoczonych. Dzień ten, jest dowodem uznania dla milionów ludzi, poświęcających swój cenny czas i umiejętności w celu niesienia pomocy innym.


Czytaj więcej
Wojewódzki Konkurs Języka Białoruskiego 2016/2017
wtorek, 29 listopada 2016 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Gimnazjum

Szkoła Podstawowa


Czytaj więcej
60 lat "Niwy"
poniedziałek, 28 listopada 2016 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Fotoreportaż Łukasz Zinkiewicz

„Niwa” czasopismo mniejszości białoruskiej w Polsce, wydawane od 1955 r. w Białymstoku  obchodzi jubileusz. Od sześćdziesięciu lat opisuje życie mniejszości białoruskiej na Podlasiu, promuje lokalnych pisarzy i dokumentuje ważne zdarzenia. W Białymstoku z tej okazji zebrali się wieloletni korespondenci gazety, dziennikarze i czytelnicy. Była okazja do wspomnień i zebrania planów na kolejne lata. Część artystyczną uświetnił działający przy Naszej Szkole zespół wokalny „Spadczyna”.
Wydarzenie odbyło się 26 listopada.

Tylko sknera i leniwy nie prenumeruje "Niwy". 60 lat tygodnika Białorusinów


„Noc Teatralna” – akcja charytatywna na rzecz fundacji „Mam Marzenie”
poniedziałek, 28 listopada 2016 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Fotoreportaż Łukasz Zinkiewicz

Martyna Jankowska i Martyna Szczurzewska zorganizowały „Noc Teatralną” – akcję charytatywną na rzecz fundacji „Mam Marzenie”. Inicjatywa składała się z dwóch części. Najpierw przez kilka dni odbywała się zbiórka odzieży dla dzieci i młodzieży z domu dziecka w Białowieży. Część odzieży przekazano Zespołowi Szkół Specjalnych im. Jana Pawła II oraz do Polskiego Czerwonego Krzyża”.


Czytaj więcej
I miejsce Magdy za wykonanie utworu "Mój serdeczny kraj"
wtorek, 8 listopada 2016 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

3 listopada 2016 roku  w ZS nr. 1 im. Marszałka Józefa K Piłsudskiego w Bielsku Podlaskim po raz dziesiąty odbył się Konkurs Pieśni Patriotycznej. Naszą szkołę reprezentowały uczennice z klasy II B Aleksandra Łożecka i Magdalena Malisz.
Aleksandra zdobyła wyróżnienie świetnie wykonując utwór pod tytułem "Śpiewka". Magda wykonała utwór ,,Mój serdeczny kraj " (I miejsce). Uczennice zostały przygotowane przez Panią Joannę Chilkiewicz, która starannie dobrała utwory. Laureaci konkursu gościnnie wystąpią  podczas obchodów związanych z Dniem Niepodległości.


Wyróżnienie w rankingu IT-SZKOŁA
środa, 2 listopada 2016 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Otrzymaliśmy wyróżnienie w ogólnopolskim rankingu IT-SZKOŁA w uznaniu działań na rzecz rozwijania kompetencji uczniów szkół ponadgimnazjalnych w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych w V edycji Programu Warszawskiej Wyższej Szkoły Informatyki i NASK.


Duet Percepcja (Magdalena Malisz i Michał Zinowczyk) został laureatem Bardauskaj Vosieni 
sobota, 29 października 2016 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Wspaniale zaprezentował się duet Percepcja (Magdalena Malisz i Michał Zinowczyk) podczas tegorocznej Jesieni Bardów zdobywając w konkursie dwie nagrody: nagrodę publiczności i nagrodę Stowarzyszenia "Koalicja Bielska".

W tym roku do konkursu, który jest najważniejszym elementem Bardauskaj Vosieni zgłosiło się 30 wykonawców. Dlatego wcześniej w Mińsku przeprowadzono eliminacje, których poziom jury oceniło jako bardzo wysoki. Ostatecznie przed bielską publicznością zaprezentowało się 11 wykonawców, w tym dwóch z Podlasia.

Fotorelacja Tomasza Czerniawskiego i Grzegorza Ignatowicza


Czytaj więcej
Wielki sukces uczniów z Zespołu Szkół im. Ziemi Orlańskiej
piątek, 21 października 2016 roku
Dodał: Sławomir Niedźwiecki

Relacja z uroczystości. Ekipa z Orli prezentuje się od 56 min

Wielki sukces w XIX konkursie HISTORIA BLISKA ogłoszonym przez Ośrodek KARTA w  styczniu 2016 odnieśli uczniowie z Zespołu Szkół z d.n.j.b. im. Ziemi Orlańskiej w Orli. Zdobyli oni I Nagrodę za film „PRL- mit bohatera”, pokazujący spór o pamięć w odniesieniu do relacji polsko-rosyjskich/radzieckich przy zmianie patrona, którym był żołnierz radziecki, który zginął w walce z Niemcami w 1944/45 na terenie wsi; opiekunowie: Elżbieta Ciulkiewicz i Dariusz Horodecki. Szczególnie jest nam miło, że trzech filmowców z 6-osobowej grupy twórców filmu jest obecnie uczniami naszej szkoły. Są to: Mateusz Karpiuk, Natalia Mirończuk, Grzegorz Taranta. Gratulujemy i mamy nadzieję, że będą dalej rozwijali swoje pasje i zainteresowania.

Podsumowanie konkursu


Czytaj więcej
<1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 >