Wręczenie certyfikatów Lokalnej Akademii CISCO 2014 - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim

Wręczenie certyfikatów Lokalnej Akademii CISCO 2014
czwartek, 12 czerwca 2014 roku

Fot. Joanna Sojko

12 czerwca 2014r. grupa uczniów Naszego Liceum otrzymała certyfikaty Lokalnej Akademii CISCO „IT Essentials: PC Hardware and Software”.
Lokalna Akademia CISCO (jedyna w regionie) działa w Naszym Liceum od września 2013 roku. Jej instruktorem jest nauczyciel informatyki Sławomir Niedźwiecki. W roku szkolnym 2013/2014 do Akademii zgłosiło się 13 uczniów z klasy I A. Kurs trwał od września 2013r. do maja 2014r.

Certyfikaty ukończenia kursu uzyskali następujący uczniowie:

• Patryk Brzezowski
  • Adrian Iwaniuk
  • Damian Pogorzelski
  • Damian Sacharczuk
  • Hubert Sokołowski
  • Michał Szkoda
  • Dawid Szumeluk
  • Łukasz Tomczuk

„Podobnie jak studenci, czy ich rodzice próbujemy znaleźć najlepszą ścieżkę rozwoju dla młodego pokolenia. Wobec dylematu wyboru odpowiedniego kierunku kariery zawodowej, pomocne mogą się okazać następujące dane: według Komisji Europejskiej, Europa boryka się z niedoborem zawodowych pracowników z obszaru telekomunikacyjno-informatycznego, których liczba wyniesie ok. 700 tys. w 2015 r. Dodatkowo, szacunki IDC (International Data Corporation) wskazują, że w 2015 r. ok. 90 proc. stanowisk pracy, we wszystkich sektorach, będzie wymagała umiejętności technologicznych. Aby sprostać tym oczekiwaniom, należy już teraz dostarczać najnowsze rozwiązania oraz wiedzę w zakresie nowych technologii do szkół i innych placówek oświatowych – w ten sposób widzę rolę firm IT, które czują się współodpowiedzialne za młode pokolenie”. – tłumaczy Dariusz Fabiszewski, dyrektor generalny, Cisco Systems Poland.

Program Cisco Networking Akademy adresowany do szerokiego kręgu odbiorców, zarówno studentów, jak i uczniów szkół średnich (techników, liceów), pomaga przygotować się im do karier IT oraz wyższej edukacji o profilu inżynierskim, informatycznym, czy dziedzin pokrewnych. Dzięki programowi Cisco uczestnicy mają realne szanse na uzyskanie umiejętności, które pozwolą im odnaleźć swoje miejsce na rynku pracy. Program oferuje zróżnicowane kursy pod kątem zaawansowania, od podstawowych (IT Essentials) po bardziej fachowe, zaadresowane do studentów studiów wyższych (Cisco Certified Network Professional - CCNP). Kształcenie w ramach programu Cisco Networking Academy umożliwia słuchaczom kursów zdobycie wiedzy teoretycznej i praktycznych umiejętności od podstaw IT (IT Essentials) oraz w zakresie projektowania, rozwoju i utrzymywania sieci komputerowych przygotowujac jednocześnie do cenionych i rozpoznawalnych na całym świecie certyfikatów zawodowych w branży IT.