Najpopularniejszy Sportowiec Ziemi Bielskiej 2011 – Bartłomiej Bedeniczuk - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim

Najpopularniejszy Sportowiec Ziemi Bielskiej 2011 – Bartłomiej Bedeniczuk
niedziela, 17 czerwca 2012 roku

Miło nam poinformować, że Bartłomiej Bedeniczuk (kl. I B) został wybrany najpopularniejszym Sportowcem Ziemi Bielskiej 2011 w kategorii szkoły ponadgimnazjalne. Przypominamy, że Bartek jest brązowym medalistą Halowych Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych. Gratulujemy! Trenerem Bartka jest Eugeniusz Bedeniczuk - lekkoatleta - trójskoczek, nauczyciel wf w II LO z BJN w Bielsku Podlaskim. Finalista igrzysk olimpijskich w Barcelonie (1992), finalista Mistrzostw Świata w Tokio (1991) i mistrzostw Europy w Splicie (1990). Zwycięzca zawodów Pucharu Europy grupy B w 1991 (16.82). Mistrz kraju w trójskoku (1992), halowy mistrz Polski 1992. Rekord życiowy - 17.08 (1992).

Gala sportowa podczas której podsumowano VIII plebiscyt na Najpopularniejszego Sportowca Ziemi Bielskiej i gmin wchodzących w skład powiatu bielskiego oraz IV plebiscyt na Najpopularniejszego Trenera Ziemi Bielskiej odbyła w dniu 31 maja w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego. Organizatorem imprezy była redakcja dwutygodnika „Wieści Podlaskie” i Starosta Bielski, natomiast współorganizatorami – burmistrzowie miast i wójtowie gmin z terenu powiatu. Tegorocznej edycji plebiscytu patronowali senator RP Bohdan Paszkowski, Podlaska Rada Olimpijska i Zrzeszenie „Podlasie”.