Eliminacje szkolne XV Olimpiady Przedsiębiorczości za nami. - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim

Eliminacje szkolne XV Olimpiady Przedsiębiorczości za nami.
czwartek, 5 grudnia 2019 roku

5 grudnia uczniowie naszej szkoły brali udział w Eliminacjach szkolnych XV Olimpiady Przedsiębiorczości. Hasłem przewodnim tegorocznej Olimpiady jest: Zarządzanie różnorodnością w organizacji.
Olimpiada Przedsiębiorczości to innowacyjny projekt o społecznym i proprzedsiębiorczym charakterze. Olimpiada realizowana jest od 2005 r. i zyskała już status jednej z największych olimpiad przedmiotowych w kraju.
Olimpiada Przedsiębiorczości jest wspólną inicjatywą Fundacji Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych oraz pięciu największych polskich uczelni ekonomicznych - Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz Uniwersytetów Ekonomicznych w Katowicach, Krakowie, Poznaniu i we Wrocławiu.
Olimpiada Przedsiębiorczości dofinansowana jest ze środków Narodowego Banku Polskiego oraz Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, będących partnerami głównymi projektu. Zawody dofinansowane są także z dotacji Ministerstwa Edukacji Narodowej. Projekt cieszy się wsparciem wielu partnerów społecznych i mediów. Partnerami Organizacyjnymi są: wydawnictwo Difin oraz firma Plagiat – sponsorzy nagród oraz Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości, a także Studenckie Forum Business Centre Club. W Klubie Patronów Olimpiady znajdują się Pracodawcy RP oraz Krajowa Izba Gospodarcza. Patronatem medialnym Olimpiadę objęli: portal Perspektywy.pl oraz czasopismo Głos Nauczycielski.
W eliminacjach szkolnych wzięły udział: Aleksandra Bowrtuczuk, kl. II B i Emilia Chmur, kl. II D.