"Niezwyciężeni 1918–2018" - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim

"Niezwyciężeni 1918–2018"
wtorek, 27 listopada 2018 roku

Instytut Pamięci Narodowej z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości zorganizował konkurs „Niezwyciężeni 1918–2018. Pokolenia Niepodległej” w celu upamiętnienia osób, które zasłużyły się czynnie dla niepodległości Ojczyzny w okresie przed I wojną światową lub podczas jej trwania, a także w okresie walk orężnych polskich w latach 1918–1921 na obszarze Polski.

Do zadań uczestników konkursu należało zebranie informacji o bohaterze, stworzenie 3,5 minutowego filmu, plakatu lub vlogu o zasługach i działalności wybranej postaci, upowszechnienie wyników swej pracy poprzez przedstawienie bohatera społeczności lokalnej lub szkolnej. Nadesłano 98 vlogów, 169 filmów i 25 plakatów edukacyjnych. Nagrodzone prace zostały pokazane podczas wręczania nagród na gali, która odbyła się 22 listopada 2018 roku w siedzibie IPN-u w Białymstoku. Uczennice klas pierwszych (absolwentki Szkoły Podstawowej z dodatkowym nauczaniem języka białoruskiego w Orli) Aleksandra Bowtruczuk, Maja Oksentowicz i Aleksandra Rogoza wyróżniły się filmem o Tadeuszu Wróblewskim i miały zaszczyt uczestniczyć w rozdaniu nagród i dyplomów najlepszym uczestnikom konkursu. Opiekunami uczniów byli: Pani Elżbieta Ciulkiewicz i Pan Dariusz Horodecki. Gratulujemy!