Święto Edukacji Narodowej w Naszej Szkole - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim

Święto Edukacji Narodowej w Naszej Szkole
niedziela, 15 października 2017 roku

Podobno portale społecznościowe nazywają ten dzień czarnym dniem nauczyciela... Dlaczego ? Odpowiedź jest chyba oczywista: Dlatego, że ludzie publikujący te słowa nigdy nie uczyli się w naszym liceum. W najlepszej szkole pod słońcem (czytaj II LO z BJN) Święto Edukacji Narodowej jest świętem nie tylko nauczycieli ale też naszym. W tym dniu jako uczniowie poprzez część artystyczną mamy możliwość odnieść  się do pewnych kwestii z dystansem.

W tym roku śpiewaliśmy, tańczyliśmy i żartowaliśmy  specjalnie dla Was (z tego miejsca chcemy podziękować Pani Katarzynie Ignatiuk za to, że czuwała nad przygotowaniami i nad  nami byśmy z niczym  nie przesadzili podczas uroczystości. Uśmiechnięty Drodzy  nauczyciele nawet nie wiecie jak wielką nagrodą jest satysfakcja spowodowana świadomością, że wywołaliśmy na waszych często zmartwionych z naszej winy obliczach szczery uśmiech (albo chociaż lekkie drgnięcie kącika ust ku górze. Uśmiechnięty Korzystając z okazji chcemy Wam serdecznie podziękować za to jacy jesteście i przeprosić za to jacy często jesteśmy my! EDUKACJA to to co nas z Wami połączyło i jakby nie patrzeć nawzajem jesteśmy sobie potrzebni ...Zapytacie:  KTO by was uczył  gdyby nie my ?  Równie dobrze możemy zadać  podobne pytanie i odpowiedzieć szczerze KOGO  byście uczyli gdyby nas nie było, hmm?  Wszystkiego najlepszego!

Magda Malisz