IX miejsce w Rankingu IT Szkoła za rok szk. 2016/2017 - II Liceum Ogólnokształcące z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim

IX miejsce w Rankingu IT Szkoła za rok szk. 2016/2017
sobota, 17 czerwca 2017 roku

W rankingu IT Szkoła za rok 2016/2017 zajęliśmy ostatecznie IX miejsce w woj. podlaskim. IT Szkoła to internetowy, otwarty program studiów e-learningowych w zakresie teorii oraz zastosowań technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT). Program studiów został stworzony z myślą o wszystkich osobach, pragnących podwyższyć swoje kompetencje ICT w wybranych obszarach, w trybie samokształcenia w otwartym systemie kształcenia ustawicznego. W przygotowaniu materiałów do kursów i wykładów Programu IT Szkoła uczestniczą czołowi polscy wykładowcy informatyki z najlepszych polskich i zagranicznych ośrodków akademickich.

Kilko naszych uczniów pomyślnie przeszło niezbędne procedury i uzyskało dostęp do pakietu edukacyjnego DreamSpark (MSDNAA) firmy Microsoft. Decyzją Rektora Warszawskiej Wyższej Szkoły Informatyki w roku akademickim 2016/2017 uczniom tym został nadany od dnia 8 listopada 2016 r. status studenta Programu IT Szkoła Warszawskiej Wyższej Szkoły Informatyki w roku akademickim 2016/2017.
Instytucją odpowiedzialną bezpośrednio za realizację Programu IT Szkoła jest Naukowa Akademicka Sieć Komputerowa. Partnerem merytorycznym programu jest Warszawska Wyższa Szkoła Informatyki.